לאחר שסניגורו התפטר: יצחק אספה לא משתף פעולה עם פרקליטו החדש

שחקן הכדורגל החשוד במעורבות בתאונת ה"פגע וברח" בת"א מסרב לפגוש את עורך הדין החדש שמינתה לו מ.ס אשדוד, ומתעקש להיות מיוצג על ידי סניגורו הקודם

שחקן מ.ס אשדוד, יצחק אספה, החשוד בביצוע תאונת "פגע וברח" בתל אביב בתחילת השבוע, מסרב לשתף פעולה עם כפיר דור – עורך הדין החדש שמינתה לו קבוצתו מ.ס אשדוד. זאת, בעקבות הודעת עורך הדינו הקודם של אספה, אלון שליכטר מאתמול (רביעי), לפיה הוא מתפטר מתפקידו.

התפטרותו של שליכטר הגיעה בעקבות חילוקי הדעות עם הנהלת מועדון הכדורגל, שרוצה שאספה יודה במיוחס לו וייקח אחריות על מעשיו, בעוד שליכטר דרש שימשיך לשמור על זכות השתיקה. באשדוד הבהירו כי למרות ההתפתחות האחרונה הקבוצה לא תפסיק לממן עבור השחקן את הייצוג המשפטי.

מ.ס אשדוד במסיבת עיתונאים
 

מ.ס אשדוד במסיבת עיתונאים (חדשות עשר )

 

אתמול האריך בית משפט השלום בתל אביב בחמישה ימים את מעצרו של אספה. השופט קבע כי "קיים חשד סביר למיוחס לחשוד", וגינה את הפקרת הקטינים שנפגעו: "מדובר במעשים כעורים והתנהגות אנטי-חברתית". לחומרת המעשה לכאורה מצטרפת העובדה שאספה, נהג צעיר, עלה על ההגה בשכרות, על פי החשד. עוד מסר השופט כי "בהחלט יש חשש לשיבוש וקיימות סתירות בין הגרסות ויש לאפשר למשטרה למצות את החקירה, כאשר ברקע התנהגות החשוד וקיומה של חשבונית המלמדת על רכישת אלכוהול בסכום ניכר".

 
 
 

ביום שני מעט אחרי השעה חצות, הגיע אספה למועדון לילה בנמל תל אביב. מי שדאג להכניסו למועדון הוא חברו, שחקן עירוני קריית שמונה, שלאחר התאונה נחקר גם הוא במשטרה. השניים בילו במקום כמעט שלוש שעות ורק ב-03:30, עשו את דרכם החוצה.

על פי חקירה ראשונית, אספה, נהג צעיר בהגדרה, שהוציא את רישיונו רק לפני כשנה, שתה אלכוהול למרות שלפי החוק אסור לו לשתות בכלל. בשלב זה, אספה וחברו נפרדים, כל אחד למכוניתו בדרכם ליעד הבא. בשעה 03:55 נסע אספה במכונית קיה פיקנטו שחורה בשדרות רוקח. בדמו, על פי החקירה, 250 מ"ל אלכוהול. הוא פגע בעוצמה, על פי החשד, בשני הנערים שרכבו יחד על אופניים חשמליים ללא קסדה. השניים נזרקו מעוצמת הפגיעה למרחק רב, כשאחד נפצע אנוש והשני קל.

בנקודת הזמן הקריטית הזאת, אספה, כך על פי החשד, לא עצר לסייע לנערים. במקום זאת הוא המשיך ברכבו לעבר מועדון נוסף בדרום העיר. ב-04:30, כחצי שעה אחרי התאונה, נראים אספה וחברו בתיעוד כשהם בודקים את הפגיעות ברכב ומחנים אותו ברחוב בן אביגדור. זמן קצר לאחר מכן, ב-04:45, השניים עלו לרכבו של החבר וחזרו לזירת התאונה, אולם אחרי ביקור קצר בזירה, הם שבו לדרום העיר. 

דקות ספורות חלפו וסמוך לשעה 05:00 בבוקר, המשטרה איתרה את השניים וגם את רכב הקיה פיקנטו השחור של אספה, שהיה מעורב בתאונה. בשלב הזה חוקרי מרחב ירקון ואגף התנועה מבצעים את הבדיקות לרכב ומבינים שאספה הוא החשוד בתאונת ה"פגע וברח". 

בתאונה נפצעו שני נערים בני 17. אחד פונה במצב קל עם חבלות בכל חלקי גופו ושוחרר מבית החולים לאחר זמן קצר. חברו נפצע אנושות והוא מאושפז במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים איכילוב כשהוא מורדם ומונשם לאחר שנפגע בראשו וספג פגיעה רב-מערכתית.