יצאנו לבדוק: מהי הדרך המהירה ביותר מת"א לירושלים?

עם פתיחת קו הרכבת החדש בין י-ם לנתב"ג, יצאו כתבי חדשות עשר לבדוק מה הדרך המהירה ביותר להגיע מתל אביב לבירה. התוצאות: ההבטחות לקו מהיר וישיר מת"א לי-ם לא מומשו

שר התחבורה הבטיח שהדרך מתל אביב לירושלים ברכבת תארך 28 דקות. אחרי ההשקה החגיגית של הקו שמגיע רק עד חצי הדרך, בדקו שלושת כתבי חדשות עשר האם מדובר בכל זאת בפתרון המהיר לנוסעים בין שני הערים. כל אחד מהכתבים עלה על כלי תחבורה אחר בתל אביב: מכונית פרטית. אוטובוס והרכבת המהירה, כדי להכריע בשאלה.

בשעה 11:32 יצאו הכתבים נריה קראוס ועמרי מניב באמצעות רכבת ורכב פרטי בהתאמה, מתחנת הרכבת "סבידור מרכז" לכיוון ירושלים. הכתבת ליאור ורוצלבסקי, עלתה בשעה 11:42, מאותה התחנה, על קו 480 של חברת "אגד" לכיוון עיר הבירה.

בשעה 11:54, 22 דקות לאחר תחילתה של הנסיעה, ירדה נריה בתחנת נמל התעופה "בן גוריון", כדי להחליף רכבת לכיוון תחנת "נבון" בירושלים. עם זאת, הרכבת יצאה לכיוונה רק בשעה 12:24, לאחר עיכוב של 24 דקות. בשעה 11:55, 13 דק' לאחר תחילתה של הנסיעה, עברה ליאור עם האוטובוס את נמל התעופה "בן גוריון". בשעה 11:57, 25 דקות מאז החל בנסיעה, חלף עמרי עם רכבו על פני מחלף לטרון שבכביש 1.

 
 
רכבת ישראל
 

רכבת ישראל (istock)

 

בשעה 12:20, היה זה עמרי שהגיע ראשון עם רכבו אל התחנה המרכזית בבירה, בדרך שארכה 48 דקות. בשעה 12:32, הגיעה ליאור על קו 480 של "אגד" לתחנה המרכזית בירושלים, בדרך שארכה חמישים דקות. בשעה 12:52, לאחר שעה ועשרים דקות, הגיעה נריה עם קו הרכבת לירושלים.

לסיכום, הנסיעה המהירה ביותר מתל אביב לירושלים הייתה באמצעות הרכב הפרטי וארכה 48 דקות. הנסיעה באוטובוס, שארכה חמישים דקות, הגיעה למקום השני. למקום השלישי הגיעה הרכבת, שנסיעה בה ארכה כשמונים דקות וכללה עיכוב של כחצי שעה בתחנה בנתב"ג. נדמה כי למרות ההצהרות החגיגיות של שר התחבורה, ישראל כץ, בשבוע שעבר - ההבטחות לקו מהיר וישיר מתל אביב לירושלים בחצי שעה עדיין לא מומשו.