"מוזיקאי מבטיח": חיים נהרג בפגע וברח בי-ם; מעצר הנהג הוארך

מורו של ההרוג, תושב הבירה בן 31, ספד לו: "קהילת המוזיקאים בארץ איבדה את אחד מבניה המבטיחים". סנגורו של החשוד, עיתונאי ספרדי, טען: "רדפו אחריו 3 רוכבי אופנוע"

חיים טוקצ'ינסקי, תושב ירושלים בן 31, הוא ההרוג בתאונת הפגע וברח שאירעה בכיכר פריז שבעיר אתמול. מאות ליוו אותו היום בדרכו האחרונה.

אמו של טוקצ'ינסקי סיפרה על התאונה: "אנשים ראו, הרבה עדים ראו שהוא פגע וברח. המשטרה זיהתה אותו בזכות העדים ובזכות הווידאו שתיעד את המצב הזה. עורכי הדין של המנוול מנסים להוכיח שהוא צדיק גדול".

טוקצ'ינסקי, יליד קרית מוצקין, למד באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים במגמת פסנתר וקומפוזיציה. הוא הופיע במספר אולמות מרכזיים ברחבי ישראל, בין היתר במוזיאון תל אביב ובמרכז המוסיקה בירושלים, וניגן יחד עם מוזיקאים בעלי שם.

טוקצ'ינסקי בריאיון ל"ערוץ ההידברות":

במהלך הריאיון סיפר הפסנתרן המוכשר על התפקיד המרכזי של המוזיקה בחייו: "מוזיקה היא כל החיים שלי. אני קם בבוקר בשביל מוזיקה". הוא הוסיף: "בסוף הופעה אני רואה אנשים יוצאים מחייכים, וזה עושה אותי מאושר. אני חושב שכל מה שהיה לי בחיים, ככה זה צריך היה להיות. אני באמת חושב שיש השגחה פרטית".

בין השנים 2007-2009 זכה טוקצ'ינסקי בפרס קרן התרבות אמריקה-ישראל, וכן הוענקה לו מלגת "וולף". בשנת 2010 הגיע למקום השני בתחרות הפסנתר "קרלו טוואסאני", ובאותה שנה זכה בפרס השני גם בתחרות מוזיקה קאמרית. החל מ-2012 היה שותף בהפקת מחזות זמר.

מיכאל וולפה, שהיה מורו של טוקצ'ינסקי באקדמיה, סיפר עליו: "חיים היה איש מיוחד במינו. אני משתתף בצער המשפחה, ובצערה של כל קהילת המוזיקאים בארץ, שאיבדה את אחד מבניה המופלאים והמבטיחים".

חוליו דה לה גווארדיה החשוד בדריסה למוות בכיכר פריז
 

חוליו דה לה גווארדיה החשוד בדריסה למוות בכיכר פריז (חדשות עשר )

 


היום הוארך ביומיים מעצרו של חוליו דה לה גווארדיה, עיתונאי ספרדי בשנות ה-50 לחייו, החשוד כי נהג ברכב שפגע בטוקצ'ינסקי, ונמלט מהמקום. זאת, לאחר שהתקבל ערעור המשטרה על ההחלטה לשחרר את החשוד למעצר בית. 

מחקירת המקרה עד כה מתחזק החשד כי דה לה גווארדיה נהג בשכרות והפקיר את טוקצ'ינסקי בזירה. הוא נתפס כשעה וחצי לאחר התאונה על ידי המשטרה באזור הר הצופים, עת שהחנה את רכבו בחניון. מחקירת המשטרה עולה, כי ניסה להסתיר את רכבו לאחר התאונה. בגופו נמצאה כמות אלכוהול ברמה גבוהה פי שבעה מהמותר. עורך דינו טען כי נהג במהירות מכיוון שרדפו אחריו שלושה רוכבי אופניים לפני ההתנגשות.

בשנת 2011 גורש דה לה גווארדיה מישראל לאחר שהיכה קשות את אשתו, שאף נפצעה קשה, אך חזר זמן קצר מאוחר יותר כאשר השיג אישור לעבוד כעיתונאי. משרד החוץ אישר שעבודתו בישראל הופסקה בהסכמת כל הצדדים לאחר אירוע אלים במשפחה.

משה יפה, מתנדב איחוד הצלה שהגיע לזירת התאונה, שחזר את המקרה בשיחה עם חדשות עשר, וסיפר כי כשהגיע למקום ראה כי טוקצ'ינסקי הועף למרחק של כ-30 מטרים מהנקודה שבה נפגע.