הנהג בתאונת הפגע וברח בת"א: שחקן מ.ס אשדוד, יצחק אספה

הכדורגלן חשוד כי נהג עם חברו, גם הוא שחקן בליגת העל, ופגע בשני נערים רוכבי אופניים חשמליים, אחד מהם נפצע אנוש. אתמול הוארך מעצרו ביומיים. סניגורו: "הוא חף מפשע"

  • פורסם ב:
  • 25/09/2018 11:20
  • |
  • עודכן ב:
  • 25/09/2018 15:35
  • |
  • כתבים:
  • מאור צור

יצחק אספה, שחקן קבוצת מ.ס אשדוד בליגת העל בכדורגל, הוא הנהג החשוד בתאונת הפגע וברח בשדרות רוקח בתל אביב בה נפצע אנוש רוכב אופניים חשמליים בן 17. כך הותר היום (שלישי) לפרסום.

לאחר הפרסום, אמר עורך דינו של אספה, אלון שליכטר, כי "מרשי הינו אדם חף מפשע, אסור להמשיך לתת יד לבית דין השדה שנעשה ביומיים האחרונים בכלי התקשורת, תמוה בעיניי שהמשטרה בוחרת להדליף פרטי מידע רבים מהחקירה בעוד בבית המשפט טוענת כי הם חסויים ויכולים לשבש את החקירה. בית המשפט הורה למשטרה לסיים את החקירה עד למחר ואנחנו נעמוד על דרישתנו לשחרורו לביתו".

בתוך כך, השחקן ממועדון הכדורגל עירוני קרית שמונה, שהיה ברכב הפוגע בעת התאונה ושוחרר לביתו, קיבל היום בחזרה את רישיון הנהיגה שלו. מחר הוא יצטרף לאימוני הקבוצה.   

האופניים החשמליים לאחר תאונת הדרכים בשדרות רוקח
 

האופניים החשמליים לאחר תאונת הדרכים בשדרות רוקח (חדשות עשר )

 
 
 
 

אתמול הוארך ביומיים מעצרו של אספה. בדיון להארכת מעצרו טען נציג המשטרה כי השחקן לא משתף פעולה, אינו מביע חרטה ומשבש את החקירה. לדברי המשטרה, הכדורגלן חשוד בנהיגה בשכרות ורמת האלכוהול בגופו הייתה פי חמישה מהמותר. עוד נטען כי השחקן היה במועדון לפני שעלה לכביש.

בתאונה נפצעו שני נערים בני 17 מפגיעת רכב בעת שרכבו על אופניים. אחד פונה במצב קל עם חבלות בכל חלקי גופו ושוחרר מבית החולים לאחר זמן קצר. חברו נפצע אנושות והוא מאושפז במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים איכילוב כשהוא מורדם ומונשם לאחר שנפגע בראשו וספג פגיעה רב-מערכתית. צוות מד"א שהגיע למקום העניק להם טיפול רפואי ופינה אותם לבית החולים. "שלום זה דחוף דחוף דחוף מד"א", נשמע עד ראייה בשיחה למוקד מגן דוד אדום, "הם שניהם שוכבים פה על הכביש. זה נראה לי תאונת פגע וברח, האופניים מרוסקות".

 יצחק אספה, הכדורגלן שחשוד בדריסת הנערים בשדרות רוקח
 

יצחק אספה, הכדורגלן שחשוד בדריסת הנערים בשדרות רוקח ( חדשות עשר)

 

בתוך כך, אמו של הנער שנפצע קל בתאונה קראה להורים בישראל להתאגד ולפעול לשינוי החוק. "שולחים ילדים לקטל באופניים חשמליים. יש לאסור נסיעה בכלי המסוכן הזה. ההורים צריכים להתאגד ולפעול לשינוי החוק כי החיים של הילדים שלנו חשובים", אמרה בשיחה עם חדשות עשר. "אני פשוט הזדעזעתי איך הם אפילו לא עצרו, הם המשיכו לנסוע", הוסיפה.

עוד אמרה האם כי בנה לא זוכר פרטים מהתאונה. "הוא לא זוכר כלום. הוא לא זוכר שום דבר. נפגע לו הזיכרון, הוא לא זוכר כלום. גם אפילו מה שהיה בבית חולים הוא לא זוכר".

אחותו הגדולה של הנהג הדורס אמרה בשיחה עם חדשות עשר כי במשפחתו עדיין מנסים להבין את שהתרחש. "כרגע אני לא יודעת כלום. אנחנו עוד לא מעכלים שזה קורה לנו. כולם בהלם". עוד אמרה כי אחיה "בחור מוכשר ותמיד שאף רחוק עם לב טוב. תמיד הביא גאווה לעצמו ולמשפחה אף אחד לא ציפה שיקרה לו מקרה מצער כזה. מקווים רק לטוב ושהילדים הפצועים יצאו בשלום".