"השליכו כיסאות": התפרעות אוהדי הפועל ת"א הביאה להפסקת המשחק

קבוצת הכדורסל התארחה בבלגיה במשחק מוקדמות ליגת האלופות נגד שרלרואה, במהלכו התעמתו האוהדים עם הסדרנים. הנהלת הקבוצה: "מתנצלים בפני פיב"א והקבוצה המארחת"

משחק מוקדמות ליגת האלופות בכדורסל בין הפועל תל אביב לשרלרואה הבלגית הופסק אתמול (שני) לאחר התפרעות אלימה בין אוהדי הפועל לסדרנים באולם. הקבוצה הישראלית הפסידה בסופו של דבר הפסידה הקבוצה הישראלית 73:59 ולא העפילה למפעל האירופי.

התקרית החלה בריב בין אוהדי הפועל תל אביב לבין אוהד בלגי. במהלך הקטטה השליכו האוהדים כיסאות, ונעשה שימוש בגז פלפל מצד הסדרנים. המשחק נעצר למשך חצי שעה במהלכה חיכו הקבוצות שאוהדי הפועל תל אביב ייצאו מהאולם. באותו הזמן השופטים התלבטו מה לעשות, שלחו את הקבוצות לחדר ההלבשה אבל בסופו של דבר קיבלו החלטה לחדש את ההתמודדות.

הפועל תל אביב ככל הנראה תעמוד לדין במוסדות על התפרעות אוהדיה, וצפוייה לקבל קנס כספי גבוה ואף הרחקה מגביעי אירופה לתקופה מסוימת.

מהפועל תל אביב נמסר בתגובה: "במהלך המשחק אתמול אירעה תקרית בין אוהד מקומי לג'ונתן הולמס, כשהאוהד דחף את הולמס לאחר שזה כמעט ונפל עליו במהלך המשחק. לאחר התקרית, ירד אוהד מיציע הפועל, אשר אוכלס באוהדים ישראלים ואוהדים בלגים שבאו לתמוך בקבוצה, והחל להתעמת עם אותו אוהד של שרלרואה".

"מיד לאחר מכן, החל עימות מכוער במהלכו הושלכו כיסאות ובקבוקים לעבר כוח האבטחה, ופוזר גז מדמיע רב על ידי כוחות האבטחה. שופטי המשחק הורו על פינוי כל היציע כתנאי לחידוש המשחק וכך נעשה. הנהלת המועדון מגנה בתוקף אלימות מכל סוג. גם ההצדקה, כביכול, שאוהד בלגי החל באירוע או כל סיבה אחרת, אינה מצדיקה ולו שמץ מההתנהגות שנראתה במגרש".

"אירועים כאלה פוגעים קשות בקבוצה שאנו אוהבים, ובאחריות כולנו לשים להם סוף. הנהלת הקבוצה נחושה לא לתת לאף אחד לפגוע בקבוצה, ולשם כך ביקשנו מהקבוצה הבלגית לקבל את סרטי האבטחה מהמשחק ולאחר למידת הפרטים יוחלט על המשך הטיפול בנושא. אנו מתביישים באירועי המשחק ומתנצלים בפני פיב"א ובפני הקבוצה המארחת שדאגה לארח אותנו בצורה מושלמת".