צה"ל: הותקפה חולייה ששיגרה בלוני תבערה לעבר ישראל בצפון עזה

לפי דובר צה"ל, כלי טיס תקף את החוליה, ובכלי התקשורת הפלסטיניים דווח כי לא היו נפגעים במקרה. לפחות שש שריפות פרצו אתמול בעוטף עזה כתוצאה מבלונים ששוגרו

כלי טיס של צה"ל ביצע אמש (שבת) תקיפה לעבר חולייה ששיגרה בלוני תבערה לעבר שטח ישראל בצפון רצועת עזה, כך נמסר מדובר צה"ל. מוקדם יותר דווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית "שיהאב" על התקיפה, ממזרח לג'באליה, ונמסר כי אין נפגעים פלסטינים בתקרית.

בתוך כך, דווח אמש על עימותים בכמה מוקדים בגבול הרצועה, בין היתר מול ג'באליה ומול חאן יונס. צה"ל ריסס גז מדמיע לעבר ההתקהלויות, ובכלי התקשורת הפלסטינים דווח על נפגעים בודדים. 

אתמול, דווח על לפחות שש שריפות בעוטף עזה שנגרמו ככל הנראה מבלוני תבערה. צוותי כיבוי בסיוע צוותי רשות הטבע והגנים וקק"ל פעלו לכיבוי האש. כמו כן, שריפה כתוצאה מבלון תבערה פרצה בכניסה המערבית לנתיבות, סמוך ליער בוהו. בנוסף, חבלני משטרה טיפלו בשני בלונים חשודים שאותרו בסמוך ליישוב במועצה האזורית שדות נגב ובנתיבות.

 מפגינים פלסטיניים ברצועת עזה
 

מפגינים פלסטיניים ברצועת עזה (חדשות עשר)

 

במקביל, משלחת ביטחונית מצרית נפגשה אתמול עם הנהגת חמאס בעזה, והצדדים דנו במצב ברצועה ובפיוס הפנים-פלסטיני. במהלך הפגישה, הציגו נציגי חמאס את המאמצים המושקעים בייצוב הפסקת האש לפי הבנות 2014 וההתחייבויות הנובעות מצד ישראל. "נערך דיון מעמיק עם המשלחת המצרית בנוגע לדרכים לסיום המצור על עזה ובנוגע לצעדים הנדרשים לשם כך", נמסר מהארגון.

שלשום, חייל נפצע קל מרסיסי מטען צינור שהושלך לעבר כוחות הביטחון באזור מעבר קרני במסגרת ההפגנות השבועיות בגדר הרצועה, בהשתתפות כ-15 אלף פלסטינים. במהלך האירועים בוצעו מספר נסיונות חציה של גדר המערכת, ובצה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש. מצה"ל נמסר כי לנוכח האירועים בוצעו מספר תקיפות באמצעות כלי טיס במרחב צפון הרצועה. משרד הבריאות הפלסטיני מסר כי אדם אחד נהרג וכי לפחות 300 בני אדם נפצעו בעימותים. למעלה מ-30 נפצעו מירי חי. 

מפקד חמאס ברצועה, יחיא סינוואר הגיע להפגין נוכחות בהפגנות ממזרח לעיר עזה. "אנשי העם הזה ימשיכו עם הצעדות עד שיפסיק את המצור. מספר המשתתפים הגדול מוכיח כי מי שסומך על העם הזה ועל ההקרבה שלו ישיג את תקוותיו ואילו מי שמרים את הדגל הלבן, מי שסומך על ישראל והתיאום הביטחוני ועל אמריקה - חי באשליות", אמר סינוואר.

בד בבד, למעלה מ-20 חשודים חצו את גדר המערכת השבוע בדרום רצועת עזה. אחד מהם ריסס בצבע עמדה צבאית. החשודים חזרו לשטח הרצועה. באירוע נוסף חצו ארבעה חשודים את הגדר ומיד חזרו לרצועה, הם השאירו ג'ריקן דלק ואמצעי תבערה ליד הגדר.

בלילות האחרונים מגיעים אלפי פלסטינים לגדר רצועת עזה כדי להתעמת עם כוחות צה"ל, בין היתר מיידים אבנים לעבר הכוחות, ולעתים משליכים בקבוקי תבערה. גורם ביטחוני מסר לחדשות עשר כי השקט של השבועות האחרונים לא יחזיק מעמד עוד זמן רב.