חבקנית מקצועית מחבקת את כתבת סי.אנ.בי.סי, ג'יין וולס, חדשות עשר

חיבוקים בתשלום: התעשייה החדשה שכובשת ברכות את ארה"ב

תמורת 100-80 דולרים בשעה רוכשים לקוחות רבים חיבוק מקצועי. איך הפך הצורך בחום אנושי לעסק והיכן עובר הגבול המיני? "יש מקרים של עוררות, לא תמיד ניתן לשלוט בזה"

בארצות הברית המנוכרת של סוף העשור השני של המאה ה-21, צומחת לה תעשיית החיבוקים בתשלום. תמורת 100-80 דולרים לשעה, תזכו לחיבוק מאדם זר. כתבת CNBC, ג'יין וולס, יצאה לבדוק איך זה עובד והיכן נמצאים הגבולות בין תמימות למיניות.
 

סמנתה האס, חבקנית מקצועית, עלתה על הרעיון בעקבות פוסט בפייסבוק, שם מישהו הציע חיבוקים בתשלום. "מיד חשבתי שאם מישהו ייגש אליי ברחוב ויציע לי עוגייה בחינם, אפקפק בכל דבר שקשור לכך", שיחזרה האס את תחושותיה מהסיטואציה. "אך אם מישהו מוכר עוגיות, אני יודעת מהן כוונותיו באופן מידי". עם 500 דולר ביד, האס פתחה לדבריה את עסק החלומות והפכה לחבקנית מקצועית. "תוך שבעה ימים קיבלתי 10,000 אי-מיילים".

כמובן שאם יש ביקוש, אז יש היצע, מה שהביא לפתיחת האתר המקצועי cuddlist.com. "אני חושב שקיים מרחק אדיר בין אנשים, שבמובן מסוים אין להם אינטראקציות גופניות בחייהם, עד שהם מגיעים לשלב שבו הבדידות מסתיידת בעצמותיהם", הסביר אדם ליפין, בעל אתר "קאדליסט", את הרעיון מאחורי האתר.

 חבקנות מקצועית

חבקנות מקצועית (חדשות עשר)

 

אחד מאתגרי תעשיית החיבוקים היא להבהיר שאינה קשורה לתעשיית המין. "איננו יכולים להציע כל דבר שיש לו משמעות מינית מפורשת, מה שאני לא רוצה לעשות בכל מקרה", הוסיפה האס. " אי אפשר לגעת בשפתיים, אבל אפשר לגעת באף. עם זאת, ישנם מקרים של עוררות מינית, זה לא מאוד נפוץ. זה כמו עיטוש - לא משהו שתמיד ניתן לשלוט בו".

אלא שהסביבה לא תמיד מאמינה שמדובר בחבקנים תמימים. "חשבו שאני נערת ליווי", שיתפה ג'נט טרבינו, חבקנית מקצועית. "לאחר מכן, הגישו תלונה נגדי שאומרת שאני לא יכולה לנהל את העסק הזה בבית שלי". בסופו של דבר התלונה נגד טרבינו הפכה לקנס על הפעלת עסק ללא רישיון. מניסיונה, היא יודעת שגברים הם אלו שנוטים לבלבל יותר מכל בין חיבוק למין. "גברים יודעים שאם הם מעוניינים לחוות מגע, אנשים יסתכלו עליהם בחשד לגבי כוונותיהם".
 

ומה בנוגע ללקוחות? זה יכול להיות כל אחד. מאדם עם מוגבלויות ועד לזוג נשוי שבו האישה בוחרת לה מטפל חבקן. "אני משוכנעת ב-99% שבעלי לא מקנא בחיבוקים", סיפרה ססקיה פרדיקס, המשתמשת בחבקן מקצועי בידיעת בעלה ארתור. "אני יודעת שהוא לא מקנא מפני שאני מבררת את זה איתו ומפני שדיברתי איתו על זה". ארתור מצידו הסביר כי "יש לנו קשר מנונוגמי ואני לא מרגיש שהחיבוק פוגע בשלמותו. ססקיה אוהבת מגע רב והיא מפגינה ביטחון עצמי בסביבת אנשים אחרים ומגלה אליהם חיבה רבה. כשאנחנו יחד אנחנו מתחבקים כל הזמן, כך שאני יכול להבין מדוע היא זקוקה לקשר האנושי הזה, למגע האנושי".