החליפו את המדים במסכים: הלוחם והרל"שית שהקימו סטארט-אפ

תא"ל במיל' אורן אבמן וטל טיניקיג'יו פיתחו אפליקציה עבור חיילי צה"ל, שמטרתה ייעול השיטה הידנית לאיפוס נשקים שנהוגה כיום. "המעבר מגנרל ליזם הוא מעבר חד מאוד"

מפיקוד על רכס הבופור, דרך לחימה בטרור בג'נין – ועד פיתוח אפליקציות מיוחדות שיסייעו לחיילי צה"ל: תת-אלוף במילואים, יחד עם מי שהייתה ראש הלשכה שלו, פיתחו אפליקציה שתחליף את השיטה המיושנת לאיפוס נשקים.

איפוס הנשק הוא אתגר בעל חשיבות רבה עבור כל לוחם, וכיום מדובר בתהליך ידני שלוקח זמן רב ואינו תמיד מדויק דיו. תא"ל במיל' אורן אבמן וטל טיניקיג'יו, קצינת קליעה בהכשרתה, זיהו כי ישנו צורך לייעל את השיטה ולשם כך הקימו את הסטארט אפ "דאבל שוט". את הרעיון לפיתוח האפליקציה העלתה טיניקיג'יו במהלך שירות מילואים, ומיהרה לשתף בו את אבמן, מפקדה לשעבר – שבמשך שלושים שנה מילא שורה ארוכה של תפקידים מורכבים בצה"ל.

 אורן אבמן וטל טיניקיג'יו, מפתחי האפליקציה "דאבל שוט"
 

אורן אבמן וטל טיניקיג'יו, מפתחי האפליקציה "דאבל שוט" (חדשות עשר)

 

האפליקציה אמורה להחליף את השיטה הידנית ולאפס את הנשק בלחיצת כפתור: "אני מצלמת את המטרה אחרי הירי, והמערכת מזהה לי את כל הפגיעות", מדגימה טיניקיג'יו. השניים מיהרו לרשום פטנט על שמם והחלו לגייס כספים לסטארט-אפ המתהווה. כעת הם נמצאים במגעים מתקדמים מול צה"ל לרכישת האפליקציה, וגם מחפשים משקיעים חדשים כדי לפרוץ לשוק האמריקני.

"כל ארגון שיבחר להשתמש ב'דאבל שוט' יוכל לדעת בכל רגע נתון איזה נשק מאופס, מי בכשירות, מי לא ביצע ירי הרבה זמן – נתונים מאוד חשובים", הדגישה טיניקיג'יו. על התפנית המפתיעה בקריירה סיפר אבמן: "המעבר מגנרל ליזם הוא מעבר חד מאוד. זה מרתק – אתה ממציא את עצמך מחדש".