אביהו מדינה, חדשות עשר

גם בגיל 70: אביהו מדינה מעדיף למות מאשר להיכנע

הזמר, שהוציא תחת ידו אינספור להיטים, נזכר בתחילת הדרך ומספר על המפגש הראשון עם זהר ארגוב: "אמרתי לו 'אתה נהג חדש. תשתפשף קצת ותחזור עוד שנתיים'"

גם בגיל 70 אביהו מדינה, האיש שאחראי לאינספור להיטים, ממשיך ליצור. הוא מקליט שירים חדשים ומופיע עם קלאסיקות ותיקות, אבל זה לא סיפור רק על מוזיקה. כשמדינה מדבר בלהט, ניכר שהמהפכה התרבותית שהנהיג עדיין בוערת בו. הצלחתם של אייל גולן, שרית חדד, עדן בן זקן ואחרים, שהכניסה את המוזיקה הים תיכונית ללב המיינסטרים, לא שינתה את התחושה שלו. תחושה שאפילו החיבוק הממסדי שקיבל כשנבחר להדליק משואה – לא הצליח לשנות. הוא עצמו מרגיש כסיזיפוס שדוחף את הסלע במעלה הפסגה, ואז רואה אותה מתגלגלת במורד המדרון אל נקודת ההתחלה.

"כשהייתי בן 28 פגשתי מישהו שאני לא מכיר ברחוב", נזכר מדינה. "והוא הסתכל עלי ואמר: 'אתה יודע מה היית בגלגול שעבר? היית עבד בספינת עבדים'. זכרתי את מה שהוא אמר לי, והיום כשאני בוחן את האופי שלי אני אומר – לא לחינם הוא אמר מה שהוא אמר לי. אני אדם מרדן שלא אוהב מסגרות ואי צדק. לא יעזור שום דבר, אני מעדיף למות מאשר להיכנע".

יש תקופה אחת בקריירה הענפה של מדינה שמתבלטת מעל כולן – תקופת הזוהר. "שמעתי את זהר ארגוב במועדון הברווז ביפו", סיפר מדינה. "אחרי ששמעתי אותו הבנתי שיש לו כישרון, אבל לא אהבתי את המניירות שלו. שקצת מזלזלות בשירים. הוא פנה אלי שאכתוב לו שיר, ואמרתי לו 'אתה נהג חדש, רק עלית על הכביש וכבר אתה רוצה מרצדס? בוא תשתפשף קצת, ובעוד שנתיים אכתוב לך לפסטיבל'".