לוחם המעברים שנשאר בבסיס בכיפור: "הכוננות בחג נשארת גבוהה"

טוראי יוסף ברנס המשרת במעבר "מכבים" של כביש 443 סיפר על היממה הקרובה כפי שהיא נתפסת על ידי החיילים. "אני דואג שלא ייכנסו לשטח ישראל שוהים בלתי חוקיים"

כוחות הביטחון, בהם חיילי צה"ל, שומרים על השגרה ורמת הכוננות גם ביום כיפור. טוראי יוסף ברנס, לוחם מעברים של המשטרה הצבאי המוצב במעבר מכבים על כביש 443 סיפר הבוקר (שלישי) בריאיון ל"בוקר אור" כי "הכוננות נשארת ברמה גבוהה מאוד".

בחגי תשרי צה"ל מטיל סגר על השטחים, וחלק מהלוחמים נשארים בתפקיד בבסיס על מנת להגן על האזרחים. "אני עושה בידוק לרכבים ודואג שלא ייכנסו לשטח ישראל שוהים בלתי חוקיים, אמצעי לחימה או סחורות לא חוקיות", סיפר טוראי ברנס על התפקיד במשמרת. למרות שינוי האווירה בקרב האוכלוסייה היהודית, הוא הוסיף כי "השגרה הבטחונית נשארת כרגיל ועושים הכל כדי לשמור על מדינת ישראל".

מיליוני יהודים בישראל וברחבי העולם יחלו הערב את צום יום הכיפורים, היום הקדוש ביותר בלוח השנה העברי. ההכנות לחג בעיצומן, ובחברות התחבורה יונהגו מחר ובמוצאי החג לוחות זמנים יעודיים. על ציבור הצמים להיערך לכך שמזג האוויר במהלך שעות הצום צפוי להיות חם מהרגיל.

זמני כניסת ויציאת הצום ברחבי הארץ: הצום יתחיל בירושלים בשעה 18:06, בתל אביב ב-18:21, בחיפה ב-18:12 ובבאר שבע ב-18:23. הצום יסתיים למחרת בירושלים בשעה 19:17, בתל אביב ובבאר שבע ב-19:19, ובחיפה בשעה 19:18.

במד"א מתכוננים לצום, שבו מדי שנה אלפי אנשים סובלים מהתייבשויות, התעלפויות ופציעות. לפי הארגון, מאות קריאות במהלך הצום הן כתוצאה מפגיעות אופניים – הן של רוכבי האופניים והן של הולכי הרגל הצועדים ברחובות. תחנות מד"א ברחבי הארץ תוגברו בחובשים, בפרמדיקים, באמבולנסים ובניידות טיפול נמרץ כדי להיערך להענקת טיפול רפואי. נוסף לכך, מד"א יפעילו כוננים המצוידים בציוד רפואי מתקדם בתוך בתי הכנסת ברחבי הארץ, כך שיוכלו להעניק טיפול רפואי מידי למתפללים שיחושו ברע.