תיעוד לכאורה מהתקיפה בסוריה, טוויטר

"113 אנשי כוחות איראנים נהרגו לאחרונה בתקיפות ישראל בסוריה"

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח על מספר ההרוגים הרב בקרב חיילים איראנים וכוחות הנאמנים לטהראן, בחודשיים האחרונים. "כרבע מהלוחמים הזרים במהלך שנות המרד – נהרגו"

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח היום (שני) כי 113 חיילים איראנים ואנשי הכוחות הנאמנים למשטר האייתוללות נהרגו במהלך החודשיים האחרונים בהתקפות ישראליות על אתרים ומחסנים איראניים בסוריה. באותו פרק זמן, על פי המרכז הסורי לזכויות אדם, נהרגו 40 חיילים מצבא אסד, בנסיבות דומות.

נוסף על כך, מסר המרכז הסורי לזכויות אדם מפי "מקורות מהימנים" כי במהלך שנות המרד במדינה המשוסעת, הגיעו אליה כ-32 אלף לוחמים זרים, ובהם חיילים איראנים, עיראקים, אפגנים וחיילים נוספים. לפחות 8004 מהלוחמים שפועלים תחת משמרות המהפכה האיראניות, כרבע מסך הכוחות, נהרגו בלחימה הממושכת. כמו כן, נהרגו 1665 פעילי חיזבאללה.

 
 
 
אש במקום שבו ישראל תקפה, על פי דיווחים בסוריה
 

אש במקום שבו ישראל תקפה, על פי דיווחים בסוריה (טוויטר)

 

אמש, כזכור, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה על רקע התקיפה בסוריה שאירעה בשבת כי "ישראל פועלת כל הזמן למנוע מאויבינו להתחמש בנשק מתקדם. הקווים האדומים שלנו חדים מתמיד והנחישות שלנו לאכוף אותה חזקה מתמיד".

כאמור, בשבת דווח בכלי התקשורת הסוריים כי כוחות חיל האוויר הישראלי תקפו מטרות בסמוך לנמל התעופה הבין-לאומי של דמשק, כדי לפגוע במשלוחי נשק איראני שהיו מיועדים לחיזבאללה בלבנון. "כוחות ההגנה האווירית של צבא אסד הצליחו לבלום את המתקפה של המטוסים הישראלים", דווח בסוריה.

על פי המרכז הסורי לזכויות אדם, בין המטרות שהותקפו בין היתר היו מחסני נשק הסמוכים לנמל התעופה. גורמי אופוזיציה טענו כי יעד התקיפה היה משלוח חדש של טילים שהגיע לדמשק מטהראן. עוד נטען, כי כוחות הנ"מ הצליחו ליירט חלק מהטילים. כמו במקרים קודמים, בישראל לא מגיבים לדיווחים. 

זוהי אינה הפעם הראשונה בעת האחרונה שבה דווח על מתקפה ישראלית בסוריה. לפני כשבועיים דיווחה סוכנות הידיעות הסורית הרשמית כי ישראל תקפה כמה בסיסים צבאיים במחוזות טרטוס וחמה שבמערב המדינה. לפי הדיווח, בתקיפה נהרג אדם אחד ונפצעו שמונה אזרחים, ומערכת ההגנה האווירית הסורית יירטה בהצלחה חמישה טילים ששוגרו ממטוסי חיל האוויר בעת שהיו מעל לים התיכון, מול חופי לבנון.

"מערכות ההגנה האווירית שלנו יירטו תקיפה של מטוסים ישראליים, שטסו בגובה נמוך מכיוון מערב ביירות לכיוון צפון", דווח  בסוכנות הרשמית. המרכז הסורי לזכויות האדם דיווח כי הטילים שנורו במחוז חמאה כוונו למתקנים איראניים שנמצאים באזור. מדובר ככל בשתי מטרות - מפעל טילים ומפעל לשדרוג דיוק הטילים, הנמצאים במתקנים של צבא אסד שהייתה בהם נוכחות איראנית.