היועמ"ש: לא תהיה הפרדה מגדרית מוחלטת בבריכה הציבורית ברהט

בעקבות עתירת "עוצמה יהודית", המשנה ליועמ"ש נאלצה להודות כי יש לאפשר בחלק מהשבוע שעות בהן יתאפשר שימוש בבריכה לשני המינים, חרף התנגדות הציבור הדתי ביישוב הבדואי

משרד היועץ המשפטי לממשלה הודיע הבוקר (שני) לעיריית רהט כי הבריכה הציבורית שנבנתה לאחרונה ביישוב לא תוכל להיות בהפרדה מוחלטת בין גברים ונשים. המשנה ליועץ, דינה זילבר, כתבה בחוות דעת כי יש לאפשר למשפחות להשתמש בבריכה בחלק מהזמן וכל התנהלות אחרת של העירייה תגרור עתירה לבג"ץ.

אנשי "עוצמה יהודית", ד"ר מיכאל בן ארי, ברוך מרזל ועו"ד איתמר בן גביר פנו לזילבר בעקבות מקרים בציבור הדתי והחרדי בהם נאסרה הפרדה מגדרית מוחלטת בבריכות ציבוריות. באירוע דומה הוחלט כי בריכת השחייה בקריית ארבע שבה הייתה כניסה נפרדת לנשים וגברים תיסגר לאחר שבעקבות עתירה לבג"ץ נקבע כי בריכה במימון ציבורי לא יכולה להתקיים ללא שעות משפחה. לבסוף, המועצה המקומית קריית ארבע הודיעה כי ללא צורך בהכרעה שיפוטית היא תפעל כמבוקש בעתירה ותאפשר קיומן של "שעות משפחה".

דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה
 

דינה זילבר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (חדשות עשר )

 

"לשיטתנו ,המתווה שעוגן בפסק הדין הוא מידתי ומאוזן. הוא מגשים את הצורך בקיומן של 8 שעות נפרדות, לטובת הציבור אשר אי-הפרדה תמנע ממנו את השימוש בבריכה", כתבה המשנה ליועמ"ש זילבר בהחלטה בעניין. "זאת תוך צמצום מרבי של הפגיעה בשוויון ותוך צמצום ההפרדה, על ידי קביעת 'שעות משפחה' לטובת חלקו של הציבור אשר מעוניין בקיום שעות משותפות, בין השאר על מנת לאפשר למשפחות להגיע לבריכה יחדיו", הוסיפה.