אלי בר זכאי, החשוד בדריסה למוות של אילון שלו-אמסלם , חדשות עשר

דקה אחר דקה: הקלטות ליל התאונה שבה נהרג אילון שלו אמסלם

מתיעוד השיחות שביצע אלי בר זכאי לפני התאונה, עולה כי סירב לבקשת חברו להימנע מנהיגה בשכרות, דאג לרכבו ולא לפצועים ושיבש את החקירה. "פצעתי בן אדם אחושרמוטה"

  • פורסם ב:
  • 16/09/2018 20:45
  • |
  • עודכן ב:
  • 17/09/2018 00:41
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

התאונה הקטלנית בתל אביב: מתיעוד השיחות שביצע אלי בר זכאי, שדרס למוות את אילון שלו אמסלם לפני כחודשיים, שהגיע לידי חדשות עשר, עולה כי בר זכאי עלה על ההגה לאחר ששתה כמות אלכוהול מרובה, במכוון, וחרף הפצרות חברו שלא יעשה זאת.

אפליקציית הקלטת השיחות שהייתה לו במכשיר הסלולרי הקליטה את השיחות שביצע באותו ערב. בתחילה, קנה בר זכאי בקבוק וודקה מסוג "בלוגה" בירושלים, ולאחר מכן נסע לדירת חברים בגבעתיים. שם, נשמע בהקלטות מזמין את חברו הלל לשתות עימו. "אני אחרי פירוק בקבוק 'בלוגה'. אתה לא מכיר אותי אחי, שאני מדבר סחי בטלפון?", אמר אז בר זכאי.

 
 
 
 אלי בר זכאי, שדרס למוות את אילון שלו אמסלם, בדיון הארכת מעצרו
 

אלי בר זכאי, שדרס למוות את אילון שלו אמסלם, בדיון הארכת מעצרו (חדשות עשר)

 

בהמשך, רצה לנסוע למועדון ה"שלוותא", וביקש מהלל להצטרף אליו, אך זה סירב ואף הפציר בו שלא לעשות כן. "אין לי מה לעשות שם אחי, הם משחקים כדורגל אחי, בחייאת דינאק, אין לי מה לעשות שם, בא לי מסיבה", אמר לחברו הלל, שהשיב: "אתה סתם, מה נסגר איתך? חכה, תפסיק". אולם בר זכאי לא נעתר לבקשת חברו ואמר לו: "באמת שאני רגוע לגמרי, אתה נמצא שם בשדרת סחים. מה אתה רוצה, שאני אסתכל על כדורגל שאנשים משחקים? בוא למסיבה כוסאומו, בוא למסיבה. בוא תהנה".

 תמונה שצילם אלי בר זכאי ערב התאונה

תמונה שצילם אלי בר זכאי ערב התאונה (חדשות עשר )

 

בהקלטות ניתן לשמוע את דוושת הגז, ואת הרכב מאיץ עד לרגע התאונה. "הלל עשיתי תאונה של החיים, הלל העפתי בנאדם תבוא לפה", התקשר בר זכאי להלל מיד לאחר האירוע, ובתגובה לשאלתו היכן התרחשה התאונה, בר זכאי אפילו לא הצליח לקרוא את השלט שמאחוריו. "אני לא יודע... אני ברחוב... אבא נבירול (אבן גבירול)".

לאחר מכן, התקשר לאחיו, ממנו לקח את הרכב שבו נהג. "עשיתי תאונה, נראה לי אני אשם, אבל אני לא יודע", אמר לאחיו, אך לאחר שזה שאל אותו אם פצע מישהו, אמר בר זכאי: "כן, אבל לא רציני, בקטנה". לאחר מכן, בירר לגבי הביטוח של הרכב. "האוטו הלך, יש לך ביטוח מקיף, לא?", שאל את אחיו, שענה לו: "יש לי מקיף, הכול בסדר, תהיה רגוע".

 אלי בר זכאי, שדרס למוות את אילון שלו אמסלם, מבצע בדיקות ינשוף לאחר התאונה
 

אלי בר זכאי מבצע בדיקות ינשוף לאחר התאונה (בוחני התנועה של משטרת תל אביב )

 

"הלל תקשיב, אני מסטול מת. הלל תביא לי מים, תביא לי מים לפה אחי... הלל, האוטו מפורק אחושרמוטה. הלל האוטו מפורק אחי, מפורק", אמר בר זכאי בלחץ, בזמן שהלל נותן לו עצות כיצד לחמוק מבוחני התנועה: "תקשיב, תגיד להם שאתה רוצה ללכת להירגע, תלך, תשחק אותה בצד, תגיד תביא פרטים, תגיד להם אני צריך לזוז אחי, אני לא יכול לנשום, תשחק אותה שאתה לא יכול לנשום אחי, שלא יבוא משטרה. שלא יבוא משטרה". בשלב זה, אמר בר זכאי לחברו: "לא יעזור כלום אחי, תבוא לפה מיד, תבוא לפה מהר. האמבולנס פה בדרך. אחי, אני פצעתי בן אדם אחושרמוטה, אחי תביא לי מים מהר. תביא לי מים מהר".

"פה עם המנייאק אחי, עשו לי בדיקת ינשוף. במקום 200, יצא 600", אמר בר זכאי לחברו. "מה 600? 600 זה מסטול מת...", השיב הלל. בשלב זה, מתדרך הנהג הדורס את חברו: "תקשיב לי שנייה, לא שתינו, אף אחד לא שתה. הכול בסדר. פינו פה שני אנשים לבית החולים".

בצילום של בוחני התנועה במשטרת תל אביב ניתן לראות את בר זכאי מכשיל במזיד את בדיקת הינשוף, לאחר שנכשל בנשיפון, פעם אחר פעם. "אתה נושף על הפייה ולא בתוך הפייה", אמר לו הבוחן, אבל הנהג הדורס הכחיש כי שתה אלכוהול בכמות כלשהי. "אני מזכיר לך שבמידה ואתה ממשיך לסרב, אתה תיחשב על פי בית המשפט כנהג שיכור ברמה הכי גבוהה", הוסיף השוטר. 

קובי אמסלם, אביו של אילון, אמר הערב כי "אחרי הצפייה בכתבה הערב ב ערוץ עשר - לא נדרשת שום הוכחה נוספת. זו לא הריגה. זה רצח".

 קובי אמסלם אביו של שלו, בבית המשפט
 

קובי אמסלם אביו של שלו, בבית המשפט (חדשות עשר)

 

בד בבד, נערך היום הדיון בערעורו של בן זכאי על תנאי מעצר הבית שבו הוא נמצא. במהלך הדיון פנה אביו של אלון, קובי אמסלם, לשופט, וביקש ממנו שלא יעתר לבקשה. "יש לנו עניין עם מי שמתחפש לירא שמיים, בשעה שעבר על הדיבר לא תרצח, על הדיבר לא תענה ברעך עד שקר ועל המצווה לא תעמוד על דם רעך", אמר, "את התפילות בשבעה שישבנו על אילון, שנרצח על ידי הנאשם, התפללנו בבית. כל יום, מנחה, ערבית, קדיש, אשכבה. כל יום. אם אנחנו יכולנו - גם הוא יכול".

"הוא בא לבית המשפט לבקש הקלות", הוסיף האב, "כשאילון מוטל מת מולו, ודניאל פצוע קשה על המדרכה, במקום להגיש להם עזרה או להזעיק עזרה בטלפון - הוא טלפן לחבר שלו לבקש עזרה לעצמו בשיבוש הזירה תוך שהוא מודה ששתה בקבוק וודקה. אז לתת לו היום פרס - על מה?! הוא מבקש הקלות בשעה שמצבו היום הוא הקלה רבה: במקום לשבת במעצר עד תום ההליכים, הוא יושב בניחותא בביתו".

ביום שישי לפני שבוע וחצי קבע בית המשפט, כי בר זכאי יישאר במעצר בית מוחלט, ולא ישחורר לתפילות כפי שביקש. כמו כן, רישיונו נשלל עד לתום ההליכים ונאסרה עליו יציאה מהארץ. השופט הדגיש את חומרת המעשים, הביע תמיהה על שחרורו מלכתחילה וטען שעשו עימו חסד.


קובי אמסלם, אביו של הנער, אמר עם קבלת ההחלטה: "ההחלטה משדרת מסר ברור שרוצחים שיכורים על הכביש לא יתהלכו בקרבנו גם אם טרם הסתיים משפטם. ידע כל רוצח פוטנציאלי שחייו לא ישובו עוד להיות כפי שהיו, כשם שחיי קורבנותיו נגדעו באיבם".