השלכת בקבוקי תבערה באום אל פחם. ארכיון, חדשות עשר

סערה באום אל-פחם: בקבוקי תבערה הושלכו באירוע מעורב מגדרית

מחאה נגד ערב משיריה של אום כולתום הגיעה אתמול לנקודת רתיחה, כאשר שלושה מבאי האירוע השליכו בקבוקי תבערה אל הקהל. לא היו נפגעים, והמשטרה פתחה בחיפושים אחר החשודים

שלושה בקבוקי תבערה הושלכו לעבר מתנ"ס באום אל-פחם, בו התקיים אמש (שבת) ערב משירי אום כולתום, ככל הנראה כמחאה על היותו של האירוע מעורב מגדרית. באותה העת שהו במתנ"ס עשרות תושבי העיר, אך לא היו כל נפגעים באירוע.

אירועי שירה מעורבים הם מראה חריג באום אל-פחם, ועורר סערה ברשתות החברתיות. המתנגדים לערב השירה טענו שמופע עם אופי כזה הורס את מרקם החיים של העיר, ויעודד ייבוא של תרבות זרה המנוגדת למסורת האיסלמית. אנשי דת מקומיים אף הוציאו פסק הלכה שאוסר על קיום האירוע. למרות זאת, עשרות מתושבי העיר הגיעו למתנ"ס כדי לחגוג את יצירתה של גדולת הזמר הערבי.

 אירוע שירי אום כולתום באום אל פחם
 

אירוע שירי אום כולתום באום אל פחם (חדשות עשר)

 

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי כמה מבאי האירוע הביעו תרעומת על אופיו, ושלושה מהם השליכו בקבוקי תבערה לעבר הקהל. עם זאת, כאמור, איש לא נפגע באירוע. החשודים נמלטו מהמקום, והמשטרה פתחה בחיפושים נרחבים באזור. ח״כ יוסף ג׳בארין שנכח במקום, אמר: "זה היה אחד מאירועי התרבות הכי מוצלחים בהיסטוריה של העיר. ההשתתפות המרשימה של הנוכחים הייתה התשובה של התושבים לניסיון של גורמים בעיר לבטל את האירוע. השלכת בקבוקי התבערה אמנם לא הפריעה למהלך האירוע, אבל אין ספק שמדובר במקרה חמור ביותר, וצריך למצות את הדין עם העבריינים".

עוד הוסיף גבארין: "החברה הערבית היא מגוונת ואין בה מקום להכתבת דעות ומחשבות. כל ניסיון להכתבה כזו סופו להביא לאלימות. עומדת בפנינו עבודה לא קלה לשמור על המרקם העדין של היחסים החברתיים ביישובים הערביים ולקדם סובלנות".