צפו: מדוע פוצץ אהוד ברק ריאיון עם אילה חסון?

רה"מ לשעבר טען כי המראיינת הפרה הסכם שהיה עמו לפיו לא יענה על שאלות הפרשנים. במסגרת הריאיון התייחס לסערת חוק הלאום וכינה אותו "שלוש יריות בגב של הכרזת העצמאות"

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, נטש הערב (שבת) ריאיון בתוכנית "המטה המרכזי" ב ערוץ עשר עם איילה חסון, לאחר שד"ר רויטל עמירן, חברת פאנל בתוכנית, ניסתה להפנות אליו שאלה.

סיבת סיומו המוקדם של הריאיון, כך לפי ברק, הייתה הפרה של הסכם שהיה לו עם המראיינת חסון ולפיו הוא לא ישיב לשאלות הפרשנים שישבו בתוכניות. "אני מתנגד לניהול ראיון עליי בנוכחותך אחרי שהסכמנו מראש, סליחה. אני לא רוצה להחזיר אותנו ליונית לוי ולמוניקה לוינסקי". 

עוד בתחילתה של השיחה הביע ברק תרעומת על התנהלות התקשורת בכל הנוגע לאופי סיקור פרשיותיו של ראש ההמשלה בנימין נתניהו. "לא ראיתי מדינה מסודרת, שבה יש מתקפה כזאת מסודרת על הבעלות ועל ההכוונה של התקשורת החופשית – והתקשורת החופשית שותקת ולפעמים אפילו מתחנפת לראש הממשלה".

עוד התייחס בריאיון ברק על סערת חוק הלאום וביקר בחריפות את שרת המשפטים איילת שקד. "השרה שקד לא מבינה את האלף בית של האזרחות. היא חושבת בכלל שהריבון זה הוא הרוב, בזמן שהריבון הוא העם". עוד הוסיף בנוגע לחוק, שאותו כינה "שלוש יריות בגב של הכרזת העצמאות": "מי שצריך את חוק הלאום ולהשמיט ממנו בכוונה את סעיף השיוויון, צריך את זה לא רק משיקולי בחירות, אלא כהכנה לחוקים הבאים שהם חוקי הפרדה, בלועזית אפרטהייד, גזע וטרנספר".

על סיום הקדנציה של המפכ"ל רוני אלשיך אמר ברק: "ברור שההזזה הזאת של אלשיך, מקורה במחשבה שהוא יספיק  לעמוד מאחורי הגשה של המלצה, פעם שלישית, להעמיד ראש ממשלה על סעיפי שוחד, מרמה והפרת אמונים".  

ממפלגת הליכוד נמסר בתגובה לדבריו של ברק: "לא נקבל הטפות מוסר מאהוד ברק שניצל בעור שיניו בפרשת 'עמותות ברק' רק בגלל שבוז׳י הרצוג שמר על זכות השתיקה. אהוד ברק הוא ראש הממשלה הכושל ביותר בתולדות ישראל שהפקיר את מדחת יוסוף ושבריחתו החפוזה מדרום לבנון הביאה להשתלטות החיזבאללה על כל לבנון וליצירת חזית טרור בחסות איראן נגד ישראל"

צפו בריאיון המלא: