לינוי אשרם נחתה בנתב"ג לאחר ההישג: "מדליה היסטורית לישראל"

המתעמלת האומנותית, שזכתה במדליית הכסף בתחרות הקרב רב באליפות העולם, אמרה: "זה שם אותנו על המפה", והוסיפה כי היא "מקווה שזה יפתח דלת למתעמלות שיבואו אחריי"

המתעמלת הישראלית לינוי אשרם, שזכתה במדליית כסף בתחרות הקרב רב באליפות העולם בהתעמלות אמנותית בבולגריה, נחתה הבוקר (שבת) בנתב"ג. סגנית אלופת העולם אמרה: "זו מדליה היסטורית לישראל. זה שם אותנו על מפת ההתעמלות האמנותית ואני מקווה שזה יפתח דלת למתעמלות שיבואו אחריי".

אשרם סיפרה על תחושותיה נוכח הזכייה במדליה: "זו הרגשה מדהימה. אני עדיין לא מעכלת ושמחה על התמיכה העצומה". עוד הוסיפה כי "כעת אנוח כמה ימים ואחר כך אעשה מחיקה לכל זה ואמשיך הלאה. הייתה לי שנה מוצלחת. לא באתי לאליפות העולם במטרה לקחת מדליה, באתי לעבוד קשה במשך המון שעות רק כדי לבצע תרגילים ברמה הכי גבוהה ואני שמחה שהצלחתי להראות את זה”.

 לינוי אשרם עם חזרתה לישראל אחרי אליפות העולם
 

לינוי אשרם עם חזרתה לישראל אחרי אליפות העולם (חדשות עשר)

 

הספורטאית הישראלית אמרה: "הייתה לי תחרות ארוכה מאוד ומעייפת. ביום הראשון לא הצלחתי עם תרגיל הכדור וזה היה יום לא טוב אבל אני שמחה שהצלחתי להתעשת ולזכות במדליית כסף בתרגיל החישוק למחרת. המשכתי הלאה ומדי יום ניסיתי להשתפר, ידעתי שאצטרך לעשות את המקסימום שלי ביום האחרון בקרב רב ואני שמחה שזה הצליח”. עוד הוסיפה כי “המכשיר האחרון היה הכי קשה ומעייף בקרב רב, אבל לא חשבתי על מדליה. היה לי הרבה יותר כיף לצאת עם האלות וזה התרגיל שהכי נהניתי לבצע אותו”.

אשרם סיימה במקום השני, בין שתי יריבות מרוסיה. זוהי המדליה השלישית שבה היא זוכה באליפות העולם הזו, לאחר שזכתה במדליית כסף בתרגיל החישוק ובמדליית ארד בתרגיל הסרט. מדליה בתרגיל הקרב רב היא החשובה ביותר בתחרות, מכיוון שזוהי המדליה האולימפית היחידה בהתעמלות אמנותית.

לינוי אשרם עם חזרתה לארץ מאליפות העולם בהתעמלות אומנותית
 

לינוי אשרם עם חזרתה לארץ מאליפות העולם בהתעמלות אומנותית (חדשות עשר)

 

על זכייתה אמש, תקבל אשרם מענק בסך 84 אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. המאמנות שלה, לנה קופילנקו ואיילת זוסמן, יקבלו מחצית מהסכום.

אשרם ומאמנותיה מסרו בתום התחרות: "אנחנו מתרגשות ועדיין לא מעכלות את ההישג האדיר. אין ספק שזה תוצר של עבודה קשה וממושכת שאנו מקוות שתימשך עד לאולימפיאדה בטוקיו". זוהי הפעם השנייה שאשרם זוכה במדליה בקרב רב באליפות עולם: בשנה שעברה זכתה במדליית ארד, בתחרות שנערכה באיטליה.