יו"ר ועד העובדים לשעבר בנמל אשדוד, אלון חסן, לאחר זיכויו בבית המשפט, חדשות עשר

אלון חסן עתר לבג"ץ: "הערעור על הזיכוי נגוע בשיקולים זרים"

בצעד חריג, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר עתר נגד פרקליט המדינה, היועץ המשפטי והתובע בתיק בעניינו. לטענת עורכי דינו של חסן, הפרקליטות "גורמת לו עוול אדיר"

בצעד חריג, עתר היום (רביעי) יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר אלון חסן לבג"ץ נגד פרקליט המדינה שי ניצן, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ועו"ד עמיחי חביביאן, התובע בתיק בעניינו מטעם פרקליטות מחוז דרום. בעתירה, שהגישו עורכי הדין חן הולנדר ואשר אוחיון, טען חסן כי המניעים להגשת הערעור לבית המשפט העליון על זיכויו במחוזי נגועים בשיקולים זרים וכי הפרקליטות גורמת לו עוול אדיר. 

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, על דעת פרקליט המדינה, הגישה בחודש מאי האחרון לבית המשפט העליון ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בבאר שבע, בו זיכה את אלון חסן ואת בן דודו, דוד חסן, מכל העבירות אשר יוחסו להם בכתב האישום. על פי עמדת המדינה יש מקום להביא את ההכרעה לפתחו של בית המשפט העליון.

המדינה הדגישה כי עיקרו של הערעור, שהוגש באמצעות מנהל המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, עו"ד יוסף (ג'ואי) אש, הוא בטענה לפיה המעשים שבית המשפט המחוזי קבע כי בוצעו על ידי אלון ודוד חסן מקיימים עבירות של מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור וכן מרמה והפרת אמונים בתאגיד.

  יו"ר ועד העובדים לשעבר בנמל אשדוד, אלון חסן, לאחר זיכויו בבית המשפט
 

יו"ר ועד העובדים לשעבר בנמל אשדוד, אלון חסן, לאחר זיכויו בבית המשפט ( חדשות עשר)

 

במסגרת זו נטען כי אלון חסן שימש במועד ביצוע העבירות כיו"ר ועד עובדי ציוד מכני בנמל אשדוד, תפקיד שהקנה לו מעמד מיוחד וכוח והשפעה עצומים בנמל ובקרב עובדי הנמל. דוד חסן, בן דודו הקרוב, שימש במועד ביצוע העבירות כמנהל בכיר בחברת "דנה לוגיסטיקה", חברה שפעלה בתחומי הנמל. המדינה טוענת, כי על אף הקשר ההדוק בין השניים, העמיד עצמו אלון חסן, פעם אחר פעם, במצב של ניגוד עניינים בין חובותיו כלפי הנמל ועובדיו לבין האינטרס האישי שהיה לו בשגשוגה של חברת דנה בנמל. בכך, סייע אלון חסן לדוד חסן ולחברת דנה בהשגת התקשרויות רווחיות ביותר אל מול לקוחות הנמל, באופן שאפשר לה לצבור הון עתק בתוך פרק זמן קצר יחסית.

בנוסף נטען כי אלון חסן, שהיה בעל אינטרס כלכלי ממשי בהצלחתה של חברת קליר, אשר מכרה לנמל מוצרים שרכשה מחברת "הופס" שבבעלותו, פעל לקידום רכישת מוצריה של חברת קליר על ידי הנמל, זאת, תוך שהוא פועל בניגוד עניינים בוטה. עוד נטען כי אלון חסן פעל בהפרת אמונים כלפי הציבור וכלפי חברת הנמל עת הוציא פרוטוקולים ודו"ח ביקורת פנימיים של הנמל והעבירם לחברת דנה.

הטענה המרכזית שעולה בערעור היא שמעמדו, עוצמתו וכוחו החריגים של אלון חסן בנמל, והשפעתו בעניינים הנוגעים לחברת דנה, חברה שהיה לו בה אינטרס מובהק – גם לאור קרבתו לבן דודו דוד חסן וגם לאור קרבתו לחברו הטוב, יניב בלטר, שהיה מנהל בחברה, סייעו לצבירת הון עתק לחברת דנה, תוך פרק זמן קצר מאוד, הון שאף איפשר לה זמן מה לאחר מכן להעביר כספים בסכומים של מעל מיליון שח לאלון חסן, ומכאן נלמדת חומרת העבירות המיוחסות לשניים.