דיווח בבריטניה: 50 חברי מפלגת השלטון דנו בהדחת ראשת הממשלה

ה-BBC פרסם את דבר קיום פגישתם של חברי המפלגה השמרנית התומכים בפרישה "קשה" מהאיחוד האירופי, בה נאמר שתרזה מיי "היא אסון", וכי "כולם יודעים שהיא צריכה ללכת"

כ-50 חברי הפרלמנט הבריטי תומכי פרישה מהאיחוד האירופי מהמפלגה השמרנית נפגשו אמש (שלישי) ודנו באפשרויות להדיח את ראש הממשלה המכהנת, תרזה מיי - כך דווח היום ברשת BBC הבריטית.

חברי "קבוצת המחקר האירופי", גוף פנים-מפלגתי התומך ב"ברקזיט", דנו בהדחת מנהיגת המפלגה, הנוקטת בגישה פשרנית, לשיטתם, ביחס לפרישת הממלכה המאוחדת מהאיחוד האירופי.

 משאל עם בבריטניה על עזיבת האיחוד האירופי
 

משאל עם בבריטניה על עזיבת האיחוד האירופי (ריוטרס )

 

לפי הדיווח, חברי המפלגה דנו בתרחישים אפשריים לקראת הסתיו, "תלוי בעסקה שראש הממשלה תשיג עם האיחוד האירופי". עוד דווח כי בפגישה נאמרו אמירות כגון "כולם יודעים שהיא צריכה ללכת", "היא אסון" ו"זה לא יכול להימשך". אחד הנוכחים בפגישה אמר לרשת הבריטית כי "הציבור חש שמנהיגותה מנותקת מהמציאות", אם כי אחר הודה שלהחליף מנהיג בשלב זה "יהיה טיפשי".

אחדים מהמשתתפים בפגישה כבר שלחו מכתבי אי אמון במיי, אך הובן כי אין תכנון לעשות כנגדה מהלך באופן מיידי. כדי להדיח את ראש הממשלה, יש לקיים הצבעת אי אמון. לשם כך יצטרכו מתנגדיה של מיי להשיג לכך את הסכמתם של 15% מחברי המפלגה, שהם 48 חברים.

"קבוצת המחקר האירופי" מתנגדת בתקיפות להצעות הממשל הבריטי להימנע מהוספת בדיקות בגבולות אחרי שבריטניה תפרוש מהאיחוד האירופי.

כזכור, ביוני 2016 התקיים משאל עם בבריטניה על עתיד המדינה באיחוד האירופי, בו 51.9% הצביעו בעד עזיבה. כשנה לאחר מכן החל הליך העזיבה המורכב, שעתיד להסתיים בשנת 2019.