בת 16 איתרה את המכשיר המסייע לה לנשום - לאחר שאבד

חיה עדי שבו ביקשה את עזרת הציבור בחיפוש אחר קוצב סרעפת שלא ניתן להשיג בישראל, שאותו איבדה מחוץ לביתה בנהריה. המכשיר נמצא לאחר כ-30 שעות חיפושים

חיה עדי שבו בת ה-16 איבדה אתמול (שלישי) קוצב סרעפת נדיר שנקנה בארה"ב, המסייע לה לנשום בעת השינה, מחוץ לביתה בנהריה. משפחתה איתרה את המכשיר לאחר כ-30 שעות של חיפושים.

"היא סובלת ממחלה נדירה שגורמת לה להפסקות במרכז הנשימה בגזע המוח, מה שעלול לגרום לה להפסיק לנשום בשינה", סיפר יוסי, אביה של חיה, שאיבדה את המכשיר מחוץ לביתה בשעה 16:00 ברחוב ההגנה 5. "היא עברה ניתוח יחיד מסוגו בארה"ב, לא ניתן להשיג את המכשיר בישראל".

המשפחה חיפשה את המכשיר ברחובות העיר מאז אתמול, כשעדי סייעה בחיפושים וחששה ללכת לישון. "כשהיא הולכת לישון ללא המכשיר היא מכחילה, ומאבדת נשימה", סיפר אביה. "המכשיר קטן, ונפל לה כנראה מהתיק בחניה של הבית, אנו מבקשים את עזרת הציבור בחיפושים, כל דקה קריטית".

חיה פרסמה סרטון בו היא מבקשת את עזרת הציבור: "אני לא יכולה לישון בלי המכשיר, אני 30 שעות בלי שינה, אני מבקשת מכל מי שנתקל בסרטון שיעזור לי כי אני לא יכולה לנשום, אני כמו זומבי. כל אדם שיכול שייצא לרחובות ויעזור לנו".