בניין חברת פלאפון , חדשות עשר

גם הבוקר: שיבושים ברשת "פלאפון" במשך כשעתיים

יום לאחר שכ-20% ממשתמשי החברה חוו שיבושים ברשת, צוותי הנדסה ומומחים פעלו לתיקון השיבושים, וממשיכים לנטר אחר תפקוד הרשת. משתמשים זעמו: "מתארגנת תביעה ייצוגית"

שיבושים נקודתיים נרשמו הבוקר (רביעי) ברשת הסלולר של חברת "פלאפון", ונמשכו כשעתיים. מהחברה נמסר כי צוותי ההנדסה ומומחים מחברת HP מנטרים ואת הרשת ובוחנים את האירוע. זאת, לאחר שאתמול כ-20% מלקוחות "פלאפון" חוו שיבושים בקבלת והוצאת שיחות, כמו גם שיבושים בשירותי הגלישה, שבוע לאחר תקלת הענק שבמסגרתה חווה אותו היקף של לקוחות שיבושים במשך שעות ארוכות.

מהחברה נמסר אתמול כי אכן נרשמו שיבושים ברשת, וכי התקלה טופלה כעבור כשתיים. "חברת פלאפון מודיעה על יציבות ותפקוד שגרתי של הרשת", נמסר אתמול, "צוותי הנדסה של החברה ומומחים מטעם חברת HP ממשיכים לנטר ולעקוב אחר ביצועי הרשת".

כשעה לפני כן מסרה החברה כי חל שיפור ברשת, והמליצה ללקחותיה שעדיין חווים שיבושים "לכבות ולהדליק את המכשירים הניידים". ההודעה על התקלה בעמוד הפייסבוק של "פלאפון" זכתה לתגובות נזעמות. "לעזאזל אתכם! מי ישלם לי על חוסר זמינות ללקוחות?", כתבה לקוחה בשם חלי. שחף כתב בתגובה כי "יש לכם טעות חמורה אם אתם מסיקים שהתקלה הקודמת כמו זו פגעה רק במספרים המתחילים בספרות 6 ו-7. שלחו לי מספרי טלפון בפרטי, מתארגנת תביעה ייצוגית".

בתחילת החודש החלה חברת פלאפון בשדרוג התשתית שלה, ובעקבות כך כ-20% ממנויי החברה חוו שיבושים ברשת, וקשיים בהוצאת וקבלת שיחות. יום למחרת עדיין כ-2,000 מנויים דיווחו על שיבושים.

בעקבות התקלה הנרחבת הודיעה חברת פלאפון כי תעניק הטבת גלישה ללא הגבלה למשך חודש, למנויי החברה אשר חוו שיבושים ברשת. ההטבה תופעל אוטומטית במכשיריהם של המנויים הרלוונטיים, ותימשך עד אחרי החגים - 2 באוקטובר. ללקוחות מהמגזר החרדי, אשר אינם גולשים ברשת, תינתן הטבה חלופית הכוללת 500 דקות שיחה לחו"ל למדינות מובילות. גם במקרה זה ההטבה תותקן אוטומטית ולא מצריכה כל פעולה מצד הלקוח.

מדובר בהטבה ששווייה כמה עשרות שקלים בודדים. לאחר ההכרזה על הפיצוי, עמוד הפייסבוק של פלאפון התמלא בתגובות זועמות של לקוחות שאומרים כי מדובר בפיצוי מגוחך. היו אף שטענו כי הם חוו תקלות למרות שמספרי הטלפון שלהם לא כלולים ברשימת המספרים שלפי החברה נפגעו מהשיבושים הקשים.