"בונה את הזוגיות שהתפרקה": הטיול של ההורים לילדים חולי סרטן

היחסים בין בני זוג נפגעים לעיתים עקב המסע הקשה שעובר ילדם שחלה. ארגון "זכרון מנחם" לקח קבוצת זוגות לפריז, כדי שלזמן קצר יוכלו להקדיש זמן לעצמם. "היה חסר הביחד"

הורים לילדים חולי סרטן יצאו לטיול משותף בפריז, בין היתר בניסיון לשקם את הזוגיות שנפגעה עקב המצב החדש. כלפי חוץ הם מנסים להפגין חוסן נפשי, אך מתקשים לשמור על שגרת חייהם ולעיתים נאלצים להעמיד את הזוגיות בתחתית סדר העדיפויות. "היה חסר לנו את הביחד, הלבד אני והיא", סיפר רם ורניק שבנו חלה בסרטן.

לפני כשנה בתם של משה ואסנת כהן, צופיה בת ה-16, קיבלה את הבשורה המרה. "היינו בשוק, בהלם, אנחנו לא יכולנו לתפקד באותו רגע", אמר האב. "אצלנו זה היה כמו חורבן הבית", סיפרה סיגלית אדרי שבנה חלב בסרטן. "המטרה המרכזית הייתה למצוא את האופן שבו ניתן להעביר את הילד את המהמורה הזאת ולעבור את זה על הצד הבטוח, הטוב והקצר ביותר", הוסיפה.

 הורים לילדים חולי סרטן במסע לשיקום הזוגיות בפריז
 

הורים לילדים חולי סרטן במסע לשיקום הזוגיות בפריז (חדשות עשר)

 

ארגון "זכרון מנחם", שלרוב מטפל בילדים שחלו בסרטן, הוא שארגן את הטיול להורים בלבד. "המסע הזה בונה את הזוגיות שהתפרקה ולעיתים את הזוגיות שלא הייתה בכלל", הדגיש יו"ר העמותה, חיים ארנטל. אסנת כהן סיכמה: "בבית כל אחד עם עצמו. לא הייתה לנו זוגיות טובה שבה אנחנו ביחד מדברים ונמצאים זה עם זה שבוע ימים מהבוקר עד הלילה כמו בטיול הזה. זה פשוט היה מדהים".