בניין חברת פלאפון , חדשות עשר

שוב: 20% מלקוחות "פלאפון" חוו שיבושים ברשת

הלקוחות דיווחו כי הם לא מצליחים לקבל ולהוציא שיחות, וכן כי נרשמים שיבושים בשירותי הגלישה. זאת, שבוע לאחר תקלת הענק בחברה. אחרי שעתיים מסרה פלאפון כי התקלה טופלה

20% מלקוחות חברת הסלולר "פלאפון" חוו היום (שלישי) שיבושים בקבלת והוצאת שיחות, כמו גם שיבושים בשירותי הגלישה. זאת, שבוע לאחר תקלת הענק שבמסגרתה חווה אותו היקף של לקוחות שיבושים במשך שעות ארוכות.

מהחברה נמסר כי אכן נרשמו היום שיבושים ברשת. כעבור כשעתיים עדכנה "פלאפון" כי התקלה טופלה. "חברת פלאפון מודיעה על יציבות ותפקוד שגרתי של הרשת. האירוע שהחל היום אחר הצהריים הסתיים נכון לשעה זו. צוותי הנדסה של החברה ומומחים מטעם חברת HP ממשיכים לנטר ולעקוב אחר ביצועי הרשת". כשעה לפני כן מסרה החברה כי חל שיפור ברשת, והמליצה ללקחותיה שעדיין חווים שיבושים "לכבות ולהדליק את המכשירים הניידים".

ההודעה על התקלה נכתבה בעמוד הפייסבוק של "פלאפון", וזכתה לתגובות נזעמות. "לעזאזל אתכם! מי ישלם לי על חוסר זמינות ללקוחות?", כתבה לקוחה בשם חלי. שחף כתב בתגובה כי "יש לכם טעות חמורה אם אתם מסיקים שהתקלה הקודמת כמו זו פגעה רק במספרים המתחילים בספרות 6 ו-7. שלחו לי מספרי טלפון בפרטי, מתארגנת תביעה ייצוגית".

 
 

מנכ"ל "פלאפון" רן גוראון התייחס לתקלה: "היום אחר הצהריים חווינו שיבושים ברשת פלאפון. כשעתיים לאחר תחילת הטיפול, הסתיים האירוע והרשת חזרה ליציבות ותפקוד שגרתי. צוותי הנדסה של החברה ומומחים מטעם חברת HP ממשיכים לנטר ולעקוב אחר ביצועי הרשת. תקלה זו, בדומה לאירועים משבוע שעבר, נובעת משדרוג בסיס הנתונים המרכזי של הרשת, למערכת מתקדמת מתוצרת "HP".

גוראון הוסיף כי "על מנת לאפשר ללקוחותינו שירות רציף התקבלה בחברה החלטה על תהליך מעבר לשימוש במערכת בסיס הנתונים ששימשה את החברה בהצלחה עד כה. אנו שבים ומתנצלים בפני לקוחותינו ומבטיחים כי נעשה כל הנדרש להשלמת התהליך בהקדם".

בתחילת החודש החלה חברת פלאפון בשדרוג התשתית שלה, ובעקבות כך כ-20% ממנויי החברה חוו שיבושים ברשת, וקשיים בהוצאת וקבלת שיחות. יום למחרת עדיין כ-2,000 מנויים דיווחו על שיבושים.

בעקבות התקלה הנרחבת הודיעה חברת פלאפון כי תעניק הטבת גלישה ללא הגבלה למשך חודש, למנויי החברה אשר חוו שיבושים ברשת. ההטבה תופעל אוטומטית במכשיריהם של המנויים הרלוונטיים, ותימשך עד אחרי החגים - 2 באוקטובר. ללקוחות מהמגזר החרדי, אשר אינם גולשים ברשת, תינתן הטבה חלופית הכוללת 500 דקות שיחה לחו"ל למדינות מובילות. גם במקרה זה ההטבה תותקן אוטומטית ולא מצריכה כל פעולה מצד הלקוח.

מדובר בהטבה ששווייה כמה עשרות שקלים בודדים. לאחר ההכרזה על הפיצוי, עמוד הפייסבוק של פלאפון התמלא בתגובות זועמות של לקוחות שאומרים כי מדובר בפיצוי מגוחך. היו אף שטענו כי הם חוו תקלות למרות שמספרי הטלפון שלהם לא כלולים ברשימת המספרים שלפי החברה נפגעו מהשיבושים הקשים.