טראמפ, פוטין, מיי וגם זריף: מנהיגי העולם מאחלים שנה טובה

גורמים רבים בזירה הבין-לאומית בירכו את היהודים לרגל השנה החדשה. שר החוץ האיראני כתב בטוויטר: "לכל יהודי העולם - שנה טובה מאוד, מלאה בשלום ובהרמוניה"

מנהיגי העולם בירכו אתמול (ראשון) את היהודים לרגל ראש השנה תשע"ט. בין המברכים ניתן למצוא את נשיאי ארצות הברית ורוסיה, ראשת ממשלת בריטניה, שר החוץ האיראני, ראשי ערים גדולות ברחבי העולם ונציגויות זרות בישראל. 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נפגש עם מנהיגי ונציגי הקהילה היהודית במדינתו, וקיים עמם מסיבת עיתונאים חגיגית, שבמהלכה אמר: "אני נרגש לאחל לכם שנה טובה ומתוקה, ושתזכו לרבות נוספות. שתיכתבו בספר החיים. אני שולח את ברכותי החמימות ביותר לאנשי העם היהודי בארצות הברית ומחוצה לה. האמונה היהודית בשיקוף, כפרה וזיכרון בפרק הזמן הקדוש הזה מהווה השראה לכל אזרחי אמריקה". שר החוץ האמריקני מייק פומפאו, הקפיד לברך בחשבון הטוויטר שלו: "בערב ראש השנה, אאחל לקהילת יהודי אמריקה, ולכל חברינו היהודים ברחבי העולם, שנה טובה ומתוקה". 

 
 
 

שר החוץ האיראני, מוחמד ג'ואד זריף, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "כשהשמש מפנה את מקומה לירח, אני מאחל לכל בני ארצי היהודים ולכל יהודי העולם שנה טובה מאוד, מלאה בשלום ובהרמוניה. ראש השנה שמח". 

‏נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, נפגש בלשכתו עם רבה של רוסיה, הרב בערל לאזאר. "אנחנו כולנו צריכים לקחת ממך דוגמה", אמר פוטין, והוסיף: "אאחל לכם שמחה, בריאות, הצלחה ורווחה עבור כל משפחה - כל מה שאנשים נוהגים לברך בשנה חדשה". ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, כתבה בטוויטר: "אבקש לברך יהודי בריטניה והעולם כולו בשנה מאושרת, מלאת שלום ושגשוג. אם תחילתה של השנה העברית החדשה, ברצוני לחדש את שבועתי הבלתי מתפשרת לעמוד לצידם של אנשי הקהילה היהודית בבריטניה גם בעתיד".

בעמוד הטוויטר הרשמי של שגרירות טורקיה בישראל נכתב: "אנו מאחלים שנה טובה לכל בני העם היהודי שחוגגים את ראש השנה". ראש העיר לונדון פרסם ברכה מצולמת, בה אמר: "איחולי לחוגגים. תמיד אעמוד כתף לכתף עם יהודי לונדון בעימות מול הפגע האנטישמי, ואעשה כל שנדרש כדי לשמור על ביטחון הקהילה היהודית. אני מאחל לכם שנה מלאת שלום ושגשוג, שנה טובה".