מטוס הנוסעים שהתרסק בדרום סודאן, טוויטר

דרום סודאן: 17 הרוגים בהתרסקות מטוס נוסעים

כלי טיס אזרחי קטן שהמריא משדה התעופה בבירה ג'ובה התרסק מסיבה לא ברורה, בין ההרוגים - שלושה ילדים. "רק שלושה אנשים שרדו", אמר שר ההסברה

לפחות 17 בני אדם נהרגו היום (ראשון) בדרום סודאן כתוצאה מהתרסקות מטוס אזרחי קטן שנשא נוסעים מנמל התעופה הבינלאומי "ג'ובה" לכיוון העיר "ירול" שבמדינה.

"התרסקות המטוס גבתה את חייהם של 17 בני אדם. שלושה אנשים שרדו", אמר שר ההסברה של המדינה לסוכנות הידיעות "רויטרס". על פי הדיווחים במדינה, 22 בני אדם היו על סיפון המטוס, שלושה מהם ילדים, ולעת עתה שני בני אדם דווחו כנעדרים. "אחד הניצולים, רופא איטלקי שעבד עם ארגון לא ממשלתי, נמצא במצב קריטי ועובר ניתוח בבית החולים יירולה", הוסיף השר.

המטוס התרסק סמוך לנהר ועדי ראייה דיווחו שראו גוויות שצפו על פני מים. דייוויד סובק, מנכ"ל הרשות האזרחית של דרום סודאן ב"ג'ובה", אישר את ההתרסקות ואמר ל"רויטרס" כי מניין ההרוגים הרשמי אינו נקבע לפי שעה.

מספר התרסקויות של מטוסים אירעו בשנים האחרונות בדרום סודאן. בשנת 2017, ארבעה נוסעים נפצעו לאחר שמערכת גשמים סוערת גרמה למטוס עליו טסו לקרוס לתוך משאית כיבוי אש ולעלות בלהבות. בשנת 2015, עשרות אנשים נהרגו כאשר מטוס מטען רוסי התרסק מיד לאחר שהמריא משדה התעופה של "ג'ובה".