טניס: סרינה וויליאמס במופע אימים במשחק ההפסד באליפות ארה"ב

במשחק בו הפסידה בשתי מערכות 6-2 ו-6-4 לנאומי אוסקה, וויליאמס התפרצה בזעם, אמרה לשופט שהוא "גנב לה נקודות" ושברה מחבט. "הרגשתי שהחלטתו הייתה סקסיסטית", אמרה

הטנסיאית האמריקנית-יפנית בת ה-20, נאומי אוסקה, זכתה היום (ראשון) באליפות ארצות הברית הפתוחה בטניס לאחר שהביסה את אגדת הטניס סרינה וויליאמס, שצעקה על השופט במהלך המשחק בטענה שהוא "גנב לה נקודות".

וויליאמס קראה לשופט הראשי של הטורניר, "גנב" ו"רמאי", כאשר לאורך רוב המשחק, נראתה עצבנית ולא שבעת רצון מהתנהלותו. רצף האירועים החל בפתיחת המערכה הראשונה אז ספגה הטניסאית אזהרה בחשד שתקשרה עם המאמן שלה, פעולה שאסורה לפי חוקי המשחק. האמריקנית זעמה על האזהרה ואמרה לשופט הכיסא: "אני לא רמאית, אני אעדיף להפסיד מאשר לרמות. אתה שקרן!".

 סרינה וויליאמס זועמת על שופט הכיסא
 

סרינה וויליאמס זועמת על שופט הכיסא ( חדשות עשר)

 

השיא הגיע במהלך המערכה השנייה של המשחק, אז שברה וויליאמס את המחבט שלה ברגע של תסכול והוענשה בהורדה של נקודה. וויליאמס, שאינה הייתה שבעת רצון מהחלטת השופט, התפרצה עליו בזעם, דרשה ממנו שיתנצל על המעשה ואיימה שלא תיתן לו לשפוט אותה יותר לעולם. על אף התנהגותה, הקהל המקומי הגיב בתשואות ותמך בוויליאמס תוך שהוא מטיח קריאות "בוז" לעבר השופט.

בעקבות דבריה הופסק המשחק לדקות ארוכות, אז ניסתה וויליאמס להסביר את התנהגותה לשופטים הראשיים של התחרות, כשאמרה שלטניסאים גברים זה לעולם לא היה קורה. לצערה, צוות השיפוט לא השתכנע מהסבריה והעניש אותה בשנית. אוסקה עלתה ליתרון 3:5 במערכה השנייה מבלי שהצטרכה להגיש. מההגשות הבאות של המשחק וויליאמס לא יצאה בשלום וכאמור – הפסידה את הטורניר. התאחדות הטניס לנשים הודיעה כי תחקור את האירוע. 

במהלך מסיבת עיתונאים שהתרחשה לאחר טקס חלוקת הפרסים התייחסה וויליאמס לאירוע ואמרה: "אני לא צריכה לרמות כדי לנצח. ראיתי הרבה גברים קוראים לשופטים בשמות. אך שופט המשחק לעולם לא היה לוקח נקודה מגבר בגלל שהוא קרא לו גנב. זה גרם לי להרגיש שזו הייתה החלטה סקסיסטית".