בני נוער ישראלים שברו שיא גינס בשחיית מירוץ שליחים

כל אחד ממאה המשתתפים השלים משחה באורך קילומטר, בזמן ממוצע של 12 דקות. בכך שברו השחיינים הצעירים את השיא שנקבע ב-2006 בגרמניה

שחיינים צעירים מכל הארץ שברו אתמול (שבת) שיא גינס לשחיית מירוץ שליחים באורך מאה קילומטרים. באירוע המיוחד השתתפו מאה בני נוער שכל אחד מהם השלים מקצה של קילומטר אחד. האירוע, שהתקיים במטרה להעלות את המודעות לכנפיים של קרמבו ולטובת גיוס תרומות למימון 3,000 ילדים עם צרכים מיוחדים שנמצאים ברשימות המתנה לתנועה, התחיל בשבת בחצות בבריכת אפולוניה שבהרצליה, ונמשך 21 שעות, 38 דקות ו-58 שניות – שיפור של שעה, 9 דקות ו-45 שניות מהשיא הקודם, שנקבע על ידי קבוצת שחיינים ב-2006 בגרמניה. בממוצע, כל שחיין שהשתתף במשחה השליחים השלים את הקילומטר הנדרש ב-12 דקות.

 משתתפים בשחיית משחה שליחים
 

משתתפים בשחיית משחה שליחים (חדשות עשר)

 

את המשחה ארגן אייל חיזי בן ה-17, שחיין ומדריך בתנועת "כנפיים של קרמבו". "כשהחלטתי לשבור את השיא ידעתי שאני לא אעשה את זה רק בשביל עצמי, המשפחה שלי או קהילת השחיינים בישראל", סיפר חזי על ההשראה ליוזמה לאחר שנודע לו על שבירת השיא. "הבנתי שאני יכול לתעל את היכולות שלי כדי להשיג מטרה הרבה יותר חשובה מההישג האישי – להוציא מהבתים את כל מי שיושב בבית בלי חברים, רק כי הוא נולד עם יכולות שונות מאלו שהחברה מגדירה כנורמליות. אני שמח שהצלחתי לשלב את שתי האהבות שלי: שחייה וכנפיים של קרמבו".