בין שמיים וארץ: היכן נמצאים אתגרי האומגה היפים בעולם?

פסגות מושלגות בקנדה, חופים לבנים באוסטרליה ומפגש עם קקטוסים אקזוטיים בקוסטה ריקה: חמשת המקומות המומלצים בעולם לריחוף באוויר. לא לבעלי לב חלש

לטובת אורזי המזוודות שעדיין לא החליטו לאן הם נוסעים בתקופת החגים, בדקנו היכן נמצאים אתרי האומגה היפים בעולם.

האומגה הארוכה בעולם נמצאת בפורטו ריקו, באתר שנקרא "לה בסטיה" – החיה – ולא במקרה. מדובר באומגה הדורשת לא מעט תעוזה: היא נמתחת לאורך של לא פחות מ-2.5 קילומטרים, וטסה במהירות של 100 קמ"ש.

בוואיהיקי שבניו זילנד, לא הרחק מאוקלנד, ניתן להתעופף בשתי אומגות שגולשות במקביל עם חברים ובני משפחה, בטיול אוורירי שנמתח מעל הטבע הרב גוני של האי הצפוני.

טיול אוורירי מעל הטבע הרב גוני של האי הצפוני
 

ריחוף מעל הטבע הרב גוני של האי הצפוני (צילום מסך)

 

שמורת "דיינטרי" שבאוסטרליה מציעה רשת מגוונת של אומגות באחד האזורים העשירים ביותר של הטבע האוסטרלי. בני מזל יצליחו להבחין במעופם לא רק במיני ציפורים ופרפרים נדירים אלא גם בקנגורו העצים שמחבב את האזור. בתום הקפיצה המפרכת אפשר להירגע באחד החופים הלבנים של קווינסלנד שנחשבים ליפים בעולם.

בקנדה שוכן האתר "דה ויסלר", שאירח בתחילת העשור את אולימפיאדת החורף בוונקובר. המראות מחבל התלייה משתנים בהתאם לעונות השנה: מפסגות מושלגות ונקיקים קפואים בחורף, לנחלים מפכים וירוק מתפרץ בימי הקיץ. גם כאן מציעים למטיילים סוגים שונים של אומגות ברמות קושי שונות, שאחד מבטיח דאייה הפוכה, כמו עטלף – לא לבעלי לב חלש.

דאייה הפוכה ב"דה ויסלר"
 

דאייה הפוכה ב"דה ויסלר" (צילום מסך)

 

בקוסטה ריקה, פארק "מונטוורדה" מציע לצד האומגה שאורכה 800 מ', שלל חוויות נוספות: נקודות תצפית מעל ההר הערפילי ורשת שבילים שמזמינה למפגש בלתי אמצעי עם אורכידיאות, קקטוסים פרחוניים וכל צמח אקזוטי שניתן להעלות על הדעת.