חוף לא מוכרז, חדשות עשר

אסון הטביעה בפלמחים: "היא שתתה אלכוהול, לא הייתה אכיפה"

ד', עד ראייה לטביעה בחוף הלא מוכרז, סיפר על המסיבה שהסתיימה בטרגדיה. "לא היה מי שיציל אותה". בביה"ח אסף הרופא ממשיכים להיאבק על חיי הצעירה שפונתה במצב אנוש

  • פורסם ב:
  • 08/09/2018 20:10
  • |
  • עודכן ב:
  • 09/09/2018 00:24
  • |
  • כתבים:
  • מאור צור

פרטים נוספים על אסון הטביעה בחוף פלמחים שופכים אור על שאירע. "היא שתתה אלכוהול, נכנסה למים, כנראה נכנסה לתוך מין מערבולת, יש מלא בורות, לא הייתה אכיפה וכן, זה מה שקרה, היא טבעה, אין מי שיציל אותה", סיפר לחדשות עשר ד', עד ראייה לאירוע שבו טבעה למוות תושבת בית שמש בת 25. "זה עוצמה כל כך חזקה, זה מין מערבולת רצינית שגם בן אדם שהוא, אתה יודע, עם האלכוהול והוא חלש בגוף וזה קשה לו, קשה לו לצאת מזה".

בליל שישי התמקמה ברצועת החוף הלא מוכרז חבורת צעירים שחגגה את יום הולדתה ה-25 של חברתם. בשעות הבוקר המוקדמות, לקראת השעה שבע, שלוש צעירות נכנסו אל המים באזור ללא מציל. לאחר כמה דקות הן החלו להיסחף לתוך הים. חבריהם שעמדו על החוף והבחינו במערבולת הקשה שהבנות נסחפו אליה הזעיקו עזרה. הפרמדיקים של מגן דוד אדום הגיעו לחוף ויחד עם כוחות ההצלה משו מהמים את הצעירות אולם נאלצו לקבוע את מותה של בת ה-25, שחולצה אחרונה מהמים, לאחר כמה נסיונות החייאה.

בבית החולים אסף הרופא ממשיכים להילחם על חייה של צעירה נוספת שפונתה מהמקום אך מצבה עדיין מוגדר אנוש. הצעירה השלישית יצאה מהמים כשהיא בהכרה מלאה ולא נזקקה לטיפול.

 זירת הטביעה בסמוך לחוף פלמחים
 

זירת הטביעה (דוברות מד"א)

 

בד בבד, חברותיה של בת ה-25 מבית שמש שטבעה, התקשו לקבל את הבשורה על האסון. "אנחנו יושבות פה מחוץ לבית שלה ולא מאמינות. מבחינתי זה עוד רגע יעבור", סיפרה לחדשות עשר אחת החברות.

החברה שיחזרה את הרגע שבו קיבלה את ההודעה: "חברה שלי, שהייתה שם, התקשרה אלי מוקדם בבוקר ובישרה לי. הבנתי כבר בקול שמשהו קרה. שאלתי אם הכול בסדר ולא קיבלתי תשובה". עוד הוסיפה החברה כי היא עצמה הייתה אמורה להיות שם, אך החליטה בסוף שלא להגיע. "הם תכננו את היומולדת במשך שבועיים", סיפרה. "הם הגיעו אתמול לחוף בעשר בלילה ובבוקר נכנסו למים. לאחר שהיא טבעה, החבר שלה זינק למים ולא הצליח".

חברה נוספת סיפרה על המנוחה: "היא הייתה מלאת שמחת חיים, אהובה על כולם ושאפתנית. היא סיימה לימודי שיננות והתחילה לעבוד בכללית. זה לא נתפס".

זהו מקרה המוות השני בחוף בתוך יממה. ביום שישי נקבע מותו של גבר כבן 54 שטבע במקום. במוקד 101 של מגן דוד אדום במרחב איילון התקבל דיווח על גבר מחוסר הכרה שנמשה מהים בחלקו הלא מוכרז של החוף. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לגבר טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה שבסופן נקבע מותו. פרמדיק מד"א אלדר מלכה סיפר: "כשהגענו לחלקו הלא מוכרז של החוף ראינו על שפת הים גבר כבן 54 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה כשהמציל מהחוף המוכרז מבצע בו פעולות החייאה בסיסיות. אזרחים שהיו בחוף סיפרו לנו שהם ראו את הגבר מחוסר הכרה בים ושהוא נמשה לחוף בסיוע אופנוע ים. ערכנו בדיקות רפואיות וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו תרופות, הנשמות ועיסויים אבל מצבו היה קריטי ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו".