כוחות ההצלה בסמוך לזירת הטביעה בפלמחים, אתמול, תיעוד מבצעי מד"א

"זה בלתי נתפס": הלם בסביבת הצעירה שטבעה למוות בפלמחים

הבשורה על מותה של בת ה-25 היכתה את חברותיה בתדהמה. הן סיפרו על בחורה שאפתנית ואהובה, ועל הקושי להתמודד עם האסון: "היא הייתה מלאת שמחת חיים"

חברותיה של בת ה-25 מבית שמש, שטבעה היום (שבת) למוות באיזור חוף פלמחים, התקשו לקבל את הבשורה בדבר האסון שקרה. "אנחנו יושבות פה מחוץ לבית שלה ולא מאמינות. מבחינתי זה עוד רגע יעבור", סיפרה אחת החברות.

החברה שיחזרה את הרגע שבו קיבלה את ההודעה: "חברה שלי, שהייתה שם, התקשרה אלי מוקדם בבוקר ובישרה לי. הבנתי כבר בקול שמשהו קרה. שאלתי אם הכל בסדר ולא קיבלתי תשובה". עוד הוסיפה החברה כי היא עצמה הייתה אמורה להיות שם, אך החליטה בסוף שלא להגיע. "הם תיכננו את היומולדת במשך שבועיים", סיפרה. "הם הגיעו אתמול לחוף בעשר בלילה ובבוקר נכנסו למים. לאחר שהיא טבעה, החבר שלה זינק למים ולא הצליח". 

חברה נוספת סיפרה על המנוחה: "היא הייתה מלאת שמחת חיים, אהובה על כולם ושאפתנית. היא סיימה לימודי שיננות והתחילה לעבוד בכללית. זה לא נתפס".

 זירת הטביעה בסמוך לחוף פלמחים
 

זירת הטביעה בסמוך לחוף פלמחים (דוברות מד"א)

 

מקרה הטביעה התרחש בשעות הבוקר המוקדמות, במסגרת מסיבת יום הולדת פרטית. חובשים ופרמדיקים של מד"א, שהוזעקו למקום לאחר שהתקבל דיווח על כמה צעירות שנכנסו לים וטבעו, נאלצו לקבוע את מותה של בת ה-25, שחולצה אחרונה מהמים, לאחר כמה נסיונות החייאה. צעירה נוספת, גם היא תושבת בית שמש בשנות ה-20 לחייה, חולצה מהמים ופונתה לביה"ח אסף הרופא במצב אנוש. צעירה שלישית שהייתה עמן בחוף יצאה מהמים כשהיא בהכרה מלאה ולא נזקקה לטיפול.

הפרמדיקים עידו דואק, לירן סבה ואור דרין סיפרו כי הגיעו לחוף לא מוכרז סמוך לפלמחים, שם המתינו להם כמה צעירות שהיו, לדבריהם, נסערות וסיפרו שבמהלך חגיגות יום הולדת במקום, הן נכנסו למים ושתיים מהן טבעו. "עצוב מאוד להתחיל ככה, את השבת ואת השנה החדשה", אמר דואק, "אנחנו פונים לציבור לא להיכנס לים בחוף לא מוכרז ובוודאי לא לאחר צריכת אלכוהול".

"אחת חולצה מיד, היא הייתה מחוסרת הכרה ללא נשימה וללא דופק, התחלנו להעניק לה טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכללו עיסויים, הנשמה וטיפול תרופתי, וכשהתאפשר העלנו אותה לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה תוך פעולות החייאה לבית חולים כשמצבה קריטי", ציינו הפרמדיקים, "לאחר כ-20 דקות הצעירה השנייה חולצה כשהיא מחוסרת הכרה ללא נשימה וללא דופק, ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ולאחר זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה".

בד בבד, אתמול נקבע מותו של גבר כבן 54 שטבע בחוף פלמחים. במוקד 101 של מגן דוד אדום במרחב איילון התקבל דיווח על גבר מחוסר הכרה שנמשה מהים בחלקו הלא מוכרז של החוף. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום העניקו לגבר טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה שבסופן נקבע מותו. פרמדיק מד"א אלדר מלכה סיפר: "כשהגענו לחלקו הלא מוכרז של החוף ראינו על שפת הים גבר כבן 54 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה כשהמציל מהחוף המוכרז מבצע בו פעולות החייאה בסיסיות. אזרחים שהיו בחוף סיפרו לנו שהם ראו את הגבר מחוסר הכרה בים ושהוא נמשה לחוף בסיוע אופנוע ים. ערכנו בדיקות רפואיות וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו תרופות, הנשמות ועיסויים אבל מצבו היה קריטי ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו".