להקת ג'ירפות, אילוסטרציה, Getty Images

דרום אפריקה: חוקרת ובנה בסכנת חיים לאחר שהותקפו ע"י ג'ירפה

בעלה של קייטי וויליאמס מצא אותה ואת בנם פין חבולים קשות לאחר שג'ירפה תקפה אותם. הם הובלו לביה"ח ביוהנסבורג במסוק, שם הם עדיין נלחמים על חייהם לאחר סדרת ניתוחים

חוקרת טבע אמריקנית ובנה נלחמים על חייהם לאחר שג'ירפה תקפה אותם בשמורת הטבע בה הם גרים בדרום אפריקה בתחילת השבוע. נקבת ג'ירפה תקפה ביום שני את ד"ר קייטי וויליאמס, בת 35, ואת בנה פין, בן 3, סמוך לאחוזתם בצפון המדינה. 

בעלה של וויליאמס, סם, שחזר אתמול (שישי) בשיחה עם רשת CBS כיצד מצא את אשתו ובנו, שנרמסו על ידי חיית הבר שנמלטה מהמקום. הם הוטסו במסוק לבית חולים ביוהנסבורג לטיפול דחוף.

"קייטי עברה ניתוח ארוך מאוד", אמרה מרינה בוטה, עורכת הדין של המשפחה. היא הוסיפה כי האישה נמצאת כעת במצב קריטי אך יציב. כמו כן, הבן פין עבר ניתוח לשחרור לחץ במוח עקב הפציעות שנרגמו לו בתקיפה. לדבריה, האב אמר שזו תהיה החלמה ארוכה, אך שמח לראות כי שניהם "נשארים חזקים".

 קייטי ופין שהותקפו על ידי ג'ירה בשמורת טבע באפריקה
 

קייטי ופין שהותקפו על ידי ג'ירפה בשמורת טבע באפריקה (חדשות עשר)

 

ראיין סילירס, מנהל האחוזה בשמורת הטבע, אמר בהצהרה כי התקיפה יוצאת הדופן של הג'ירפה כנראה נבעה מתחושת איום שחשה החייה. "קייטי היא מדענית בעלת ניסיון שכותבת את הפוסט-דוקטורט שלה בתחום בעלי חיים", ציין סילירס. הוא הבהיר כי ניתן להסביר את האירוע רק כ"מעשה הטבע".