ניידות מד"א בסמוך לזירת טביעה (ארכיון), דוברות מד"א

במהלך חגיגות יום הולדת: בת 25 טבעה למוות ליד חוף פלמחים

כוחות מד"א קבעו את מותה של תושבת בית שמש שנמשתה מהמים. צעירה נוספת פונתה תוך פעולות החייאה. אתמול טבע למוות גבר בחוף לא מוכרז סמוך. "עצוב להתחיל כך את השנה"

תושבת בית שמש בת 25 טבעה היום (שבת) למוות באזור חוף פלמחים, ופעולות החייאה מבוצעות בצעירה נוספת, גם היא תושבת בית שמש בשנות ה-20 לחייה, שחולצה מהמים. צעירה שלישית שהייתה עמן בחוף, במסגרת מסיבת יום הולדת פרטית, יצאה מהמים כשהיא בהכרה מלאה ולא נזקקה לטיפול.

חובשים ופרמדיקים של מד"א, שהוזעקו למקום לאחר שהתקבל דיווח על כמה צעירות שנכנסו לים וטבעו, נאלצו לקבוע את מותה של בת ה-25, שחולצה אחרונה מהמים, לאחר כמה נסיונות החייאה. כמו כן, הם העניקו טיפול רפואי ופינו במצב אנוש לבית החולים אסף הרופא בבאר יעקב את הצעירה שבה מבוצעות פעולות החייאה. 

 זירת הטביעה בסמוך לחוף פלמחים
 

זירת הטביעה בסמוך לחוף פלמחים (דוברות מד"א)

 

הפרמדיקים עידו דואק, לירן סבה ואור דרין סיפרו כי הגיעו לחוף לא מוכרז סמוך לפמלחים, שם המתינו להם כמה צעירות שהיו, לדבריהם, נסערות וסיפרו שבמהלך חגיגות יום הולדת במקום, הן נכנסו למים ושתיים מהן טבעו. "עצוב מאוד להתחיל ככה, את השבת ואת השנה החדשה", אמר דואק, "אנחנו פונים לציבור לא להיכנס לים בחוף לא מוכרז ובוודאי לא לאחר צריכת אלכוהול".

"אחת חולצה מיד, היא הייתה מחוסרת הכרה ללא נשימה וללא דופק, התחלנו להעניק לה טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכללו עיסויים, הנשמה וטיפול תרופתי, וכשהתאפשר העלנו אותה לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה תוך פעולות החייאה לבית חולים כשמצבה קריטי", ציינו הפרמדיקים, "לאחר כ-20 דקות הצעירה השנייה חולצה כשהיא מחוסרת הכרה ללא נשימה וללא דופק, ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ולאחר זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה".

נסיבות המקרה נבדקות, ומשטרת מרחב השפלה פתחה בחקירה. אתמול טבע למוות גבר בן 54 בחלקו הלא מוכרז של חוף פלמחים, ומתחילת עונת הרחצה, טבעו למוות כ-50 בני אדם באירועים שונים. 

 כוחות ההצלה בסמוך לזירת הטביעה בפלמחים, אתמול
 

כוחות ההצלה בסמוך לזירת הטביעה בפלמחים, אתמול (תיעוד מבצעי מד"א)

 

לפני כשבועיים, גבר בן 30 טבע למוות בנהר הירדן, לאחר ששחה בסמוך לגשר החמישה ביסוד המעלה. כמה ימים לפני כן, צעיר בן 20 נמשה ללא רוח חיים מהמים בגן השלושה שבגלבוע, כשעה לאחר שהוכרז כנעדר. 

מוקדם יותר בחודש שעבר טבע למוות יוחאי אלקיים בחוף המצודה שבאשדוד, לאחר שניסה להציל אישה אחרת מטביעה. מפרטי האירוע עולה כי אלקיים שיחק מטקות עם אדם נוסף על חוף הים. בשלב מסוים הבחינו השניים בצעירה שנכנסה למים, סימנה לעברם כי היא במצוקה. השניים נכנסו לים כדי להצילה. הצעירה ואחד הגברים שנקראו לעזרתה הצליחו לחלץ את עצמם אל החוף, אך אלקיים נסחף ולבסוף חולץ ומותו נקבע בתום פעולות החייאה.