עומס ותור במחלקת הבשר בסופר, החדשות 13

"נעמוד בתור חצי שעה": כך מתמודדים עם טירוף הקניות לחג בסופר

על רקע ארוחת החג והלחץ לרכוש את כל המוצרים בזמן, משפחות רבות יוצאות לרשתות השיווק חמושות באסטרטגיה מעין צבאית כדי לצלוח את המשימה. "התחלתי לקנות לפני שבועיים"

ראש השנה הוא באופן בלתי רשמי אחד משלושת הרגלים. ארוחת החג קיבלה כבר מזמן בציבור ממד של קדושה, מה שהפך את הסופרמרקט - לאתר עלייה לרגל.

עובדי רשתות השיווק ברחבי הארץ התכוננו לימים הנוראים, מבחינתם, הקודמים לחג. הם יודעים שהם הולכים להזיע ולהתרוצץ על מנת להעניק ללקוחות חווית קניה כבכל יום, על אף הלחץ. 

"אני מזמין הכי הרבה בשרים ודגים", מספר גרייב גרייב, מנהל סניף ברשת רמי לוי. הוא יודע על מה הוא מדבר: תורים ארוכים מהרגיל נרשמים במחלקות הבשר והדגים של הסניף. רבים מן האנשים הממתינים בתור תוהים מדוע הרשת אינה מתגברת את המחלקה בעובדים נוספים שיקלו על מצוקת ההמתנה הממושכת. עד השעה חמש בערב, רוב המוצרים יאזלו מן מקררי הבשר, ויאכזבו לקוחות רבים.

 תורים בסופר מרקט
 

עומס בסופר מרקט (חדשות עשר )

 

למזל ולעמרם מירושלים, שועלי מלחמה ותיקים בסופר, יש אסטרטגיה שונה לקניות לחג: הם קונים בכל פעם מעט, ומגיעים לסופר רק למטרת השלמות. "התחלנו לקנות כבר לפני שבועיים", מודה הזוג. אך הם אינם לבד, תורת ניצול וייעול הזמן בקניות לראש השנה, ידועים כבר לרבים. "בשרים, שתיה, חומרי ניקוי – זו כבר הפעם השנייה שאני פה", מספר שלומי ממעלה אדומים. "עושה השלמות. אך עד ערב החג אני בטוח שתהיה עוד רשימה ארוכה מאוד", הוסיף.

אך גם אנשי ה"השלמות" אינם מסוגלים להתחמק מהרכיב המתסכל ביותר בחוויית הקניות - התור בקופות. "אנחנו נעמוד בתור הזה לפחות חצי שעה", מספרת בעקת נפש קונה בסופר. 

הקניות לחג עוד בעיצומן: אנשים רבים ברחבי הארץ מעמיסים עגלותיהן בכל טוב, רק כדי שהשנה החדשה תעבור בשלווה. אבל עד שהשנה תתחיל, ציבור הקונים עוד יחזרו לכאן שוב ושוב -  להשלמות.