אלי בר זכאי, שדרס למוות את אילון שלו אמסלם, בדיון הארכת מעצרו, חדשות עשר

"החלטה עם מסר ברור": דורס אילון שלו-אמסלם יישאר במעצר בית

במהלך דיון בעניינו של אלי בר זכאי, שדרס למוות את אילון שלו בן ה-13, ניתנה לאביו הזדמנות לדבר: "אין שום סיבה לתת לו הקלות ולהתהלך חופשי בקרבנו"

דריסת הנער אילון שלו בת"א: בית משפט המחוזי בתל אביב קבע היום (שישי) כי אלי בר זכאי, שדרס למוות את הנער אילון שלו-אמסלם בן ה-13 בתל אביב לפני כחודש וחצי, יישאר במעצר בית מוחלט ולא ישוחרר לתפילות כפי שביקש. כמו כן, רישיונו נשלל עד לתום ההליכים ונאסרה עליו יציאה מהארץ. השופט הדגיש את חומרת המעשים, הביע תמיהה על שחרורו מלכתחילה וטען שעשו עימו חסד.


קובי אמסלם, אביו של הנער, אמר עם קבלת ההחלטה: "ההחלטה משדרת מסר ברור שרוצחים שיכורים על הכביש לא יתהלכו בקרבנו גם אם טרם הסתיים משפטם. ידע כל רוצח פוטנציאלי שחייו לא ישובו עוד להיות כפי שהיו, כשם שחיי קורבנותיו נגדעו באיבם".

במהלך הדיון שנערך מוקדם יותר אמר קובי אמסלם, כי "לשחרר את הנהג הדורס כשאילון בקבר, זה בלתי נסבל. מצפים שתנאי מעצר הבית של הנהג הרוצח יוחמרו. אין שום סיבה לתת לו הקלות ולהתהלך חופשי בקרבנו - בשעה שאילון לא יתהלך איתנו עוד. כל הקלה שתינתן תהיה בעצם פרס על רצח"', אמר בדיון. במהלך הדיון אמר השופט אברהם היימן כי: ״זה אחד התיקים שבהם שיבוש החקירה כל כך בולט -שזה זועק לשמיים״. בשעה 16:00 צפוי בית המשפט להחליט אם לשחרר את החשוד למעצר בית עד תום ההליכים. 

 
 
 

בדיון השתתפה גם יפת חכמי, אמו של הנער דניאל חכמי שנפצע בתאונה. "נהג שיכור שעולה על ההגה גורם לאסונות טרגיים", אמרה, "דניאל, בגיל כזה צעיר, לאחר שעשה כל מה שהכללים חייבו, לא צריך היה לחוות פציעה קשה, הכוללת אובדן של חבר קרוב כאח, ובמקום זאת לבלות בבית עלמין בחופשת הקיץ, והכל בגלל נהג שכור שלא עניין אותו מה למה המעשים הנפשעים שלו יובילו".

אילון שלו-אמסלם
 

הנער אילון שלו-אמסלם (באדיבות המשפחה)

 

עוד הוסיפה: "כל אדם שעולה על הכביש חייב לראות למולו את משתמשי הדרך התמימים והמשפחות שלהם. אנחנו מקווים שבית המשפט יעניש בחומרה את הנהג הפושע שפגע בנו ובמשפחתו של אילון, וכך ימנע האסון הבאאין הצדקה שפושעים כאלה ימשיכו בחייהם כרגיל במהלך המשפט. כואב ומכעיס לראותו מגיע לבית המשפט חופשי ומצוחצח, כאילו האסון שקרה לנו לא נוגע אליו". 

לפני כשבוע וחצי חשף העימות הדרמטי בתחנת המשטרה בין אלי בר זכאי, החשוד בדריסה, לבין שני חבריו ששהו עמו טרם התאונה. מדובר ככל הנראה בראייה המשמעותית ביותר שקיימת בידי המשטרה בתיק, במהלך הדיון הסוער אמר בין היתר חברו של בר זכאי לחוקר: "הוא שתה וודקה ו-"

XL" – אני לא יודע כמה".

במהלך העימות אמר חברו האחר של בר זכאי, תוך שהוא נופל על הרצפה בבכי: "הצעתי לך להיות נהג תורן -  נהרג פה ילד בן 13, אתה לא קולט?". החשוד מצדו שומר על פנים חתומות לכל אורך העימות, ולא סר משתיקתו גם כאשר אומר לו חברו: "אתה לא מבין מה עובר עליי, אני מרגיש אשמה כי לא נהגתי ברכב. הילד הזה מגיע אליי בחלומות. הרגת ילד אתה מבין את זה?".

דברי חבריו חשפו את פרטי המקרה באופן אמין יחסית, אך למרות שהפצירו בו: "תהיה בן אדם אלי, תביע חרטה", ושאלו: "ראית את החדשות בטלוויזיה? ראית את ההורים שלו? את ההלוויה? אתה מבין מה עשית?", לא הצליחו להוציא ממנו ולא מילה במהלך כל העימות.