בדלי סיגריות, חדשות עשר

המזהם מספר אחת של הימים והאוקיינוסים: בדלי סיגריות

ב-32 השנים האחרונים נאספו יותר מ-60 מיליון בדלים, ככל הנראה מתוך חוסר הידיעה של הציבור כי הבדל מכיל פלסטיק. "4 מיליון ממעשנים בבריטניה הודו שכיבו סיגריה בניקוז"

הדעה הרווחת היא שהמזהם העיקרי של האוקיינוסים הוא שקיות ובקבוקי פלסטיק. אך מתברר כי גורם מספר אחת לזיהום המים הוא הבדלים של הסיגריות, שפלסטיק הוא אחד מהמוחמרים המרכיבים אותם.

בכל שנה, מאז 1993, הרשות לשימור משאבי הטבע באוקיינוסים מממנת ניקיון חופים ברחבי העולם. בכל שנה, בדלי הסיגריות הם פיסת הזבל שנאפסת הכי הרבה. ב-32 שנים האחרונות, יותר מ-60 מיליון נמצאו, כשליש מסך כל פיסות הזבל שנאספו.

 בדלי סיגריות
 

בדלי סיגריות (חדשות עשר)

 

בבריטניה החליטו להעלות את המודעות לעניין, אחרי שגילו שרק 38% מהמעשנים בממלכה יודעים שסיגריות מכילות פלסטיק. במדינה פתחו בחודש שעבר בקמפיין שהמטרה שלו לעודד אנשים לזרוק את הסיגריות לפח הזבל ולא להשליך אותו לרחוב או לביוב, משום שהם מגיעים לבסוף לים.

אליסון אוגדון ניוטון, מנכ"לית Keep Britain Tidy: "גילינו ש-4 מיליון מעשנים הודו בכך שכיבו סיגריה בניקוז רק בחודש האחרון. אתם בעצם שולחים אותה לים, כי הסיגריה עוברת דרך מערכת הניקוז לביבי הגשמים, למי התהום, אולי דרך נהרות ולאחר מכן לאוקיינוסים שלנו".