יעל שרוני, בת ה-12 שתרמה את שיערה לילדות חולות סרטן, מתוך מסע הסברה לגיוס תרומות ל עמותת "עזר מציון"

"זה לא עוצר אותי": חולת הסרטן בת ה-12 במסע למען ילדים חולים

בגיל עשר ביקשה יעל שרוני לתרום את שיערה למען ילדות חולות סרטן. שנה אחרי, החליטה לעשות זאת שוב - לאחר שבגופה שלה התגלתה המחלה: "אני לא מתכוונת להפסיק להילחם"

לפני כשנתיים, כשהייתה בת עשר, החליטה יעל שרוני לתרום את השיער שלה לילדות חולות סרטן הזקוקות לתרומת שיער. "אחותי תרמה את השיער שלה וזה היה נראה לי נורא נכון ונורא מיוחד", סיפרה. שנה בלבד לאחר התרומה, החלה יעל לחוש כאבים שלא הרפו ממנה, ולאחר בדיקות אובחנה כחולת סרקומה - סרטן העצמות. "זה קשה קצת, אבל כל אחד ממשיך בחיים שלו, וזה לא עוצר אותנו", אמרה.

גם בימים הקשים של הטיפולים המתישים, יעל לא הפסיקה לחשוב על הילדות החולות שמאושפזות איתה במחלקה. כשהבינה שבקרוב תיאלץ להיפרד בעצמה מהשיער שלה, היא החליטה שוב לתרום אותו. כיום היא משתתפת במסע הסברה לגיוס תרומות לעמותת "עזר מציון", המסייעת לחולי סרטן. "באו לצלם אותי בזמן אשפוז", סיפרה יעל על החוויה. "זה היה מדהים, אני התרגשתי ובכיתי. לא ידעתי שזה ייצא כזה עוצמתי".

 יעל שרוני, חולת הסרטן בת ה-12 שתרמה את שיערה
 

יעל שרוני, חולת הסרטן בת ה-12 שתרמה את שיערה ( מתוך מסע הסברה לגיוס תרומות ל עמותת "עזר מציון")

 

אמנם לפניה חודשים ארוכים של טיפולים, אבל יעל שומרת על אופטימיות. "אני נלחמת כבר המון זמן", אמרה, "ואני לא מתכוונת להפסיק עד שאני אסיים עם זה לגמרי". בעתיד, היא תרצה להיות שחקנית - "וכמובן, בריאה".

מסע ההסברה שבו משתתפת יעל מיועד לסיוע במימון בדיקת דגימות למאגר הלאומי לתורמי מח עצם. "בכל חודש נעשות 35 השתלות מצילות חיים מתוך המאגר הזה", אמרה ד"ר ברכה זיסר מעמותת 'עזר מציון'. "כל דגימה שניתנת היא פוטנציאל להצלת חיים".