"89% מרוצים מהחיים בישראל": נאומו המפויס של ראש הממשלה

נתניהו נשא דברים בהרמת הכוסית המסורתית של הליכוד ושיבח את מצבה המדיני והכלכלי של ישראל. "התל"ג בשיא, האבטלה בשפל, היחסים עם ארה"ב מתהדקים"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשא אמש (חמישי) נאום שונה מהרגיל באירוע הרמת כוסית של הליכוד לכבוד ראש השנה. נתניהו התמקד בדברים הטובים, לדבריו, שקורים בארץ ושיבח את אנשי הליכוד על עבודתם, אך נמנע מלתקוף את השמאל או מלהזכיר את חקירותיו.

"89% מרוצים מהחיים בישראל. זה היה צריך לפתוח את החדשות. ראיתם את זה אצל הפרשנים החמוצים? ברור שלא", אמר ראש הממשלה, שציין כי מדינת ישראל מתפתחת. "גם בתיירות יש שיא של כל הזמנים - השנה ייסעו למעלה מארבעה מיליון ישראלים לחו"ל".

נתניהו שיבח את יחסי החוץ של ישראל ולציין את ביקורם של מנהיגי גרמניה, אלבניה, בולגריה והפיליפינים במהלך השבוע האחרון. "היחסים עם ארצות הברית רק הולכים ומתהדקים", הוסיף ראש הממשלה וציין את החלטת הנשיא טראמפ להפסיק את המימון לאונר"א.

ראש הממשלה דיבר גם על המצב בפריפריה ואמר כי "אנחנו מבטלים את הפריפריה. לא מקרבים אותה – מבטלים". "התל"ג בשיא של כל הזמנים, האבטלה בשפל, אי השוויון יורד ודירוג האשראי עולה", חתם נתניהו, "יש לנו אתגרים רבים – אבל אנחנו יכולים להם".

בתוך כך, פרסם ראש הממשלה סרטון סאטירי לכבוד ראש השנה, ובו פיאר את המצב הכלכלי והמדיני של ישראל, לעג לפרשת החמגשיות ורמז לפרשת המסמכים מהכור האיראני.