מנעול, Getty Images

"ניצל את גיל המתלוננת": מנעולן חשוד בעושק קשישה באלפי שקלים

תושבת חולון בת 81 שננעלה מחוץ לדירתה הזמינה פורץ מנעולים. בסיום העבודה הוא חייבה בסך 4,580 שקלים, מחיר הגבוה במאות אחוזים מטווח המחירים הממוצע

חקירה נפתחה בימים האחרונים נגד תושב בת ים בן 33 בגין עושק על ידי הפקעת מחירים לאחר שגבה אלפי שקלים בעבור עבודת פריצה לקשישה שננעלה מחוץ לביתה.

במהלך סוף השבוע האחרון, תושבת חולון בת 81 ננעלה מחוץ לדירתה ברחוב משה שרת בעיר. האישה הזמינה פורץ מנעולים דרך פרטים שהושארו על דלת ביתה ועל פי המידע שמסרה למשטרה - ביקשה מהגבר טרם תחילת העבודה הצעת מחיר עבורה. עם זאת, החשוד לא נתן הצעת מחיר והחל בעבודת הפריצה שבמהלכה החליף צילינדר בדלת. בסיום חייב את הקשישה בסך כולל של 4,580 שקלים.

בעקבות הגשת תלונה במשטרה, המנעולן זומן לחקירה ולאחר שמסר את גרסתו, הוא שוחרר בהפקדה עצמית. במשטרה ציינו כי מבדיקה רנדומלית עולה שטווח המחירים הממוצע לשתי העבודות הללו הוא 400 עד 1,800 שקלים. "גם מחירה של דלת פלדה ממוצעת לא מגיע לסכום שנגבה מהמתלוננת. אנו מאמינים כי החשוד ניצל את גילה של המתלוננת והעובדה שהיתה עם מטפלת שאינה דוברת עברית על מנת לעשוק אותה ונעשה כל שביכולתנו על מנת להעמיד אותו לדין", נמסר.