אלי בר זכאי וקובי אמסלם בדיון בבית המשפט, חדשות עשר

אביו של אילון הגיע לביהמ"ש ופגש בנהג הדורס: "הוא רוצח"

קובי אמסלם אמר בפתח הדיון של המואשם כי דרס למוות את בנו: "אבל כבד - מקווים שתמוצה מלוא חומרת הדין". שקט מקפיא שרר באולם והשניים ישבו בספסלים מרוחקים

קובי אמסלם, אביו של הנער אילון-שלו אמסלם שנדרס למוות לפני כחודש בתל אביב, הגיע הבוקר (חמישי) לראשונה לדיון בעניינו של הנהג הדורס אלי בר זכאי בבית המשפט. עם הגיעו לבית משפט המחוזי בתל אביב התייחס אמסלם לתחושות המלוות אותו ביום זה: "עדיין באבל כבד מאוד, מקווים שמלוא חומרת הדין תמוצה מול הנהג, שאנו מכנים הרוצח של אילון, כדי שנוכל לשים את האירוע הזה מאחורינו במהרה".

הדיון באולמו של השופט בני שגיא עסק בעיקרו בפרטים טכניים, ובמהלכו שרר שקט מקפיא באולם. הנהג הדורס ואביו של הנער המנוח לא דיברו ביניהם, והתיישבו בספסלים מרוחקים זה מזה.

 אלי בר זכאי וקובי אמסלם בדיון בבית המשפט
 

הדורס אלי בר זכאי וקובי אמסלם, אביו של הנער אילון, בדיון בבית המשפט (חדשות עשר)

 
 
 

כזכור, לפני כעשרה ימים נחשף העימות הדרמטי בתחנת המשטרה בין אלי בר זכאי, החשוד בדריסה, לבין שני חבריו ששהו עמו טרם התאונה. מדובר ככל הנראה בראייה המשמעותית ביותר שקיימת בידי המשטרה בתיק, במהלך הדיון הסוער אמר בין היתר חברו של בר זכאי לחוקר: "הוא שתה וודקה ו-"

XL" – אני לא יודע כמה".

במהלך העימות אמר חברו האחר של בר זכאי, תוך שהוא נופל על הרצפה בבכי: "הצעתי לך להיות נהג תורן -  נהרג פה ילד בן 13, אתה לא קולט?". החשוד מצדו שומר על פנים חתומות לכל אורך העימות, ולא סר משתיקתו גם כאשר אומר לו חברו: "אתה לא מבין מה עובר עליי, אני מרגיש אשמה כי לא נהגתי ברכב. הילד הזה מגיע אליי בחלומות. הרגת ילד אתה מבין את זה?".

דברי חבריו חשפו את פרטי המקרה באופן אמין יחסית, אך למרות שהפצירו בו: "תהיה בן אדם אלי, תביע חרטה", ושאלו: "ראית את החדשות בטלוויזיה? ראית את ההורים שלו? את ההלוויה? אתה מבין מה עשית?", לא הצליחו להוציא ממנו ולא מילה במהלך כל העימות.

אלי בר זכאי, החשוד בדריסה למוות של אילון שלו-אמסלם
 

אלי בר זכאי, החשוד בדריסה למוות של אילון שלו-אמסלם ( חדשות עשר)

 

אמו של אילון, דקלה שלו-אמסלם, התייחסה במהלך אזכרת בנה לכתב האישום שהוגש נגד אלי בר-זכאי: "לפני ארבעה ימים קראנו עם דפיקות לב את כתב האישום החמור שהוגש נגד הנהג העבריין. היום אנו יודעים שהוא לא רק הרג, אלא רצח באופן מתוכנן". שלו-אמסלם אמרה את הדברים באזכרה במלאות חודש למותו של בנה, והוסיפה כי "הדיווח החלקי מהתקשורת הפך בכתב האישום לפאזל גמור, וגילה תמונה מצמררת ומרתיחה".

לפני שבועיים הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו כתב אישום נגד אלי בר זכאי בגין הריגה. לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ארז ריכטנברג מפרקליטות מחוז ת"א, ב-26 ביולי בשעות אחר הצהריים, בר זכאי וחברו נסעו לחבר משותף שלהם, בדירתו בפתח תקווה. בשעות הערב, במהלך הנסיעה למרכז, רכשו השניים בקבוק וודקה ו-6 פחיות משקה אנרגיה.