כרזות נגד ישראל בלונדון, טוויטר

כרזות בתחנות אוטובוס בלונדון: "ישראל היא יוזמה גזענית"

השלטים נתלו בארבעה אזורים מרכזיים בבירה הבריטית, ככל הנראה בתגובה להחלטת מפלגת הלייבור לאמץ הגדרה רחבה של אנטישמיות. המשטרה המקומית פתחה בחקירה

כרזות "ישראל היא יוזמה גזענית" הופיעו אתמול (רביעי) בתחנות אוטובוס ברחבי לונדון. המשטרה המקומית פתחה בחקירה.

משתמשי התחבורה הציבורית בבירה הבריטית הופתעו למצוא את השלטים המגנים את ישראל. הכרזות הופיעו בארבעה מקומות, בהם תחנות אוטובוס בווסטמינסטר, ווטרלו ובלומסברי.

כוח המשימה הבין-לאומי להנצחת זכר השואה קבע כי "הטענה לקיומה של מדינת ישראל היא יוזמה גזענית" משמעותה התבטאות אנטישמית. ייתכן שהשלטים הועלו בתגובה להחלטת מפלגת הלייבור שלשום לקבל הגדרה זו.

טרם התברר מי עומד מאחורי פרסום השלטים נגד ישראל, וממחלקת התחבורה של לונדון נמסר כי המודעות "אינן מאושרות כלל" ויוסרו מיד. נוסעים רבים תיארו את המסר בכרזות כ"מפחיד" ו"מרושע", ויש שטענו כי עצם המעשה מהווה פשע שנאה.

הוועדה המבצעת של מפלגת הלייבור הבריטית ערכה השבוע דיון בנושא סערת האנטישמיות במפלגה, במסגרתו אימצה את ההגדרה המלאה של כוח המשימה הבין-לאומי להנצחת זכר השואה לאנטישמיות, ותוציא הצהרה שתדגיש את הזכות לחופש ביטוי לא גזעני כשדנים על הפוליטיקה הישראלית. זאת, לאחר שסירבה בעבר לאמץ את ההגדרה המקובלת על ידי מוסדות רבים בעולם.