"ביקש מקטינות לבצע מעשים מיניים": המאמן הפדופיל הואשם באונס

כתב אישום הוגש נגד בנו ריינהורן בגין ביצוע עבירות מין ומרמה ב-32 נפגעות, וניסיון לפגוע בעוד עשרות רבות, תוך שימוש בזהויות בדויות ברשת. "פעל בדרכים מתוחכמות"

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד בנו ריינהורן, מאמן כדוריד מהרצליה, בגין אונס, מעשי סדום, ועבירות מרמה ומין נוספות ב-28 קטינות וארבע בגירות. בנוסף צוין כי הנאשם יצר קשר וניסה לפגוע מינית ב-45 קטינות ו-ארבע בגירות נוספות, ועקב אחר כ-40 קטינות נוספות ברשת האינסטגרם במטרה לנסות לפגוע בהן. בסך הכל נמנו על פי כתב האישום 121 נפגעות ונפגעות פוטנציאליות.  

על פי כתב האישום, ריינהורן בן ה-35, מאמן קבוצת הבוגרות בהרצליה ולשעבר מאמן נבחרת הנערות בכדוריד, פעל תחת זהויות שונות, בעיקר כסוכן דוגמניות או כמעצבת בגדי ים, וכך פיתה את הילדות, חלקן בנות תשע בלבד, לשוחח עמו ברשת. לאחר שביסס את הקשר עם הקורבנות, תוך ניצול תמימותן, נהג לשדל אותן לשלוח לו תכנים בעלי אופי מיני, עד כדי ביצוע מעשים מגונים בעצמן. באחת השיחות שתועדו, הקורבן שאלה את ריינהורן "למה חייב לצלם לך? אני לא הולכת לדגמן בעירום", והוא ענה לה בתגובה: "אמרתי לך את כל הסיבות, וגם שלחתי לך את שלי, אבל אם את לא באמת מרגישה איתי בנוח אז לא משנה". עוד ציינה התובעת בתיק כי ריינהורן פעל בדרכים מתוחכמות ומסוכנות.

בווידאו: ריינהורן בבית המשפט, היום 

בהמשך כתב האישום נכתב כי על מנת לרכוש את אמונן של הקטינות הנפגעות, ולזכות בשיתוף פעולה מצידן, השתמש הנאשם בשפה התואמת את גילן, התעניין בהן, ושיתפן בפרטים שקריים אודות הדמות אותה גילם. הנאשם טען בהכתבויות כי הדמות אותה גילם נמצאת בחו"ל לצורך הפקת אופנה, ולכן אין באפשרותה לקיים את האודישן במפגש פנים מול פנים.

בנוסף מפרט כתב האישום כיצד שלח הנאשם למתלוננות תמונות וסרטונים של דוגמנית גרמניה בעירום, כשבחלקן היא מבצעת בעצמה מעשים מיניים מאותו סוג שהן התבקשו לבצע, וזאת כדי לשכנע אותן להיכנע לבקשתו. ריינהורן מואשם בנוסף בשליחת תמונות וסרטוני עירום של ב', אזרחית ישראלית, ללא ידיעתה והסכמתה. זאת, לאחר שהשיג ממנה במרמה את התוכן המיני.

  בנו ריינהורן
 

בנו ריינהורן ( באדיבות ערוץ הספורט)

 
 
 
 
 

ביום ראשון הסתיימה חקירת המשטרה בעניינו, ומחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה נגדו הצהרת תובע. צוות החקירה שוחח במסגרת התיק עם כ-170 מעורבות, מרביתן קטינות. פעולות החקירה הושלמו בארץ ובחו"ל, תוך שיתוף פעולה משטרתי בין-לאומי.

"החשוד נחקר בחשד לביצוע שורה ארוכה של עבירות מין בקטינות ברשת לרבות, אינוס, מעשה סדום, מעשים מגונים, הטרדה מינית, עבירות מחשב וכן עבירות נוספות", מסרה המשטרה. "מן החקירה עלה דפוס פעולה מתוחכם ושיטתי בו פועל החשוד משך מספר שנים".

אורי שדה, ראש צוות החקירה, טען בדיון הארכת המעצר לפני כשבועיים כי ריינהורן פגע גם בקטינות בחו"ל. השופטת שירלי דקל נווה אמרה בדיון כי "יש נהר שהולך ומתגבר של חומרים" נגד ריינהורן. לדברי שדה, כוח האדם בצוות החקירה תוגבר בשל הכמות הגדולה של החומרים שמעורבים בפרשה. שדה הוסיף כי ישנה אינדיקציה לסחיטה באיומים של קטינות.

לפני כשלושה שבועות נחשפה בחדשות עשר שיטת הפיתוי של ריינהורן, שבעזרתה הצליח לכאורה לשכנע נערות לשלוח לו תכנים אינטימיים. לחדשות עשר נודע כי ריינהורן החזיק ברשותו סרטונים מיניים של ישראלית שפעילה ברשתות החברתיות. על פי החשד, המאמן שלח את הסרטונים לנערות ושכנע אותן כי במידה שישלחו לו סרטונים בעלי תכנים דומים, הן יתקדמו בעולם הדוגמנות. בחקירתו, הטיחו בו החוקרים ראייה זו.

המשטרה פרסמה חלק מהכינויים שבהם ריינהורן השתמש, על פי החשד, כדי לשכנע נערות לשלוח לו תכנים אינטימיים. כמו כן, פורסם כי בתקשורת בין המאמן לבנות הוא השתמש במספרי טלפון זרים, המתחילים ב-1+.

על פי הודעת המשטרה, במהלך פעילותו הפלילית ברשת, השתמש ריינהורן בשמות הבאים: לינוי, קלי, קים, ענבל, אלה, נועה, מיה, מירי. עוד נמסר כי המאמן השתמש גם בכינויים: Percect_shape_models, Newface_models, kimi.new, Kelly.levian, models_of_linoy, bikiniworld_design, ella models, noanew, koral_morad, mia bir, kira.new, Devinahelrod ויעל סויסה.