איילת קמר ארז, שנפצעה קשה לאחר שנפל עליה אקליפטוס, ובני משפחתה, חדשות עשר

בעלה של איילת שנותרה משותקת מנפילת אקליפטוס: "צריך את אשתי"

טל ארז, שרעייתו נפצעה קשה בפארק הירקון לאחר שנפל עליה עץ ביום העצמאות, סיפר על שקרה ועל הקושי בהתמודדות בחודשים שאחרי. "אנחנו רוצים את החיים שלנו בחזרה"

איילת קמר ארז נפצעה קשה והפכה משותקת מקריסת ענף של אקליפטוס בפארק הירקון שבתל אביב, ביום העצמאות לפני ארבעה חודשים. בעלה, טל ארז, שחזר בפני חדשות עשר את היום שבו נודע לו על הפציעה, סיפר על החיים שאחרי ועל הניסיון להשיג צדק עבור אשתו.

רק 180 מטרים מפרידים בין הבית של טל ואיילת לבין עץ האקליפטוס. הזוג ושלושת ילדיהם בני 8,5, ותינוקת בת חצי שנה היו עוברים שם כמעט מדי יום. "אתה לא מבין איך אתה יכול ללכת בפארק, במרחב הכי בטוח, ופתאום משמים נופל עליך כזה דבר" סיפר טל.

 טל ארז, שאשתו נפגעה לאחר שנפל עליה אקליפטוס
 

טל ארז, שאשתו נפגעה לאחר שנפל עליה אקליפטוס (חדשות עשר )

 

 

 

על הפציעה שמע בשיחת טלפון, כששהה בחו"ל. "קיבלתי טלפון מאח שלי, והוא אמר לי שאני צריך לחזור", סיפר. "היא הורידה את התינוקת מהמנשא לעגלה, ביקשה מאחותה שתתקדם עם העגלה לכיוון הבית. והיא המשיכה עם הילדים. הם הלכו מתחת לעץ". איילת והילדים הלכו באותו היום לצפות במטס חיל האוויר בנמל תל אביב.

הריאות של איילה נוקבו בגלל הצלעות השבורות והיה חשש מתסחיף ריאתי שיכול לסכן מאוד את חייה. נשברו לה 11 צלעות ופציעות נוספות. טל הסביר שהילדים רואים את אמם רק פעם או פעמיים בשבוע, בזמן שהיא נמצאת בבית החולים.

"אקליפטוס הוא עץ שהוא עץ דורס, הוא עץ שמתפשט לכל כיוון והורס את כל מה שבדרכו. אחת התכונות שלו היא שהוא משיר ענפים ללא אזהרה מוקדמת", הסביר עורך הדין עמיקם חרל"פ, מומחה לדיני נזיקין, רשלנות רפואית ותאונות דרכים. "מה שקרה בפועל זה שהיא שותקה בפלג גוף תחתון".

 עץ האקליפטוס שקרס על איילת קמר ארז
 

עץ האקליפטוס שקרס על איילת קמר ארז (ynet באדיבות)

 

"הטענה שלנו היא קודם כל אל גני יהושע שתחזקו את המקום והיו אחראים בעצם על כל מה שקשור לבטיחות המטיילים וכמובן העצים", אמר עורך הדין מיכאל אלנתן, מומחה לדיני נזיקין, רשלנות רפואית ותאונות דרכים. "וכמובן עיריית תל אביב שיש לה האחריות הכוללת על האזור כולו".

"אני מקבל עזרה וזה נהדר", סיפר טל, "אבל אני לא צריך את כולם. אני צריך את אשתי והילדים צריכים את אימא שלהם. אני מתגעגע בסופו של דבר. אנחנו רוצים את החיים שלנו בחזרה".

מגני יהושע נמסר בתגובה: "אין אפשרות לכרות עצי אקליפטוס, אלו עצים מוגנים על פי חוק. מדובר במקרה נדיר שאנחנו מצרים עליו. האקליפטוסים ניטעו לפני כחמישים שנה לאורך הירקון. גני יהושע מעסיקה מומחה שכל תפקידו הוא טיפול בעצים ותחזוקתם. טרם קיבלנו פנייה כלשהי בעניין המקרה המדובר ונגיב כמובן כשתגיע".