ארבעת המועמדים לתפקיד המפכ"ל, חדשות עשר

הפוליגרף לניצב הלוי העלה חשש להתנהלות אישית שנויה במחלוקת

מבדיקה שנערכה למועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה עולה כי הניצבים ביתן וכהן יצאו ללא רבב. ניצב אדרי, שמקורב לשר לביטחון הפנים ארדן, לא נבדק

ממצאי בדיקת הפוליגרף שנערכה למועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה מצביעים על חשש להתנהלות אישית שנויה במחלוקת של ניצב יורם הלוי, מפקד מחוז ירושלים שנחשב למקורב לראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 בדיקת הפוליגרף של יורם הלוי
 

בדיקת הפוליגרף של יורם הלוי (חדשות עשר )

 

ניצבים דוד ביתן, מפקד מחוז תל אביב, ומוטי כהן, מפקד מחוז הדרום, יצאו ללא רבב ואילו ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי, שמקורב לשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, לא נבדק. המועמדים המרכזיים לתפקיד המפכ"ל הבא נבדקו במסגרת הבדיקות, שעליהן הורה מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, על מנת למנוע בעתיד פרשות מביכות בצמרת המשטרה.

 בדיקת הפוליגרף של ניצב דוד ביתן וניצב מוטי כהן
 

בדיקת הפוליגרף של ניצב דוד ביתן וניצב מוטי כהן (חדשות עשר )

 

השר ארדן, שקיבל את הממצאים ולא רצה להיקלע למבוכה נוספת כפי שחווה לפני שלוש שנים לאחר החלטתו למנות את תת-אלוף גל הירש לתפקיד, העביר את הממצאים בעניין הלוי לבדיקת הגורמים הממונים במשרד המשפטים, והמידע גם יעבור לוועדה לבחינת מינויים בכירים. לאחר שהגורמים המשפטיים יחוו את דעתם הסופית, יקבל ארדן החלטה סופית בדבר מועמדו לתפקיד, או אם בכל זאת, והסיכוי לכך נמוך מאד, להאריך את כהונתו של מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך.

 בדיקת הפוליגרף של ניצב בדימוס אדרי
 

בדיקת הפוליגרף של ניצב בדימוס אדרי (חדשות עשר )

 

בעבר פורסם בחדשות עשר כי גורמים המקורבים למפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, חוששים כי ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה פועלים לקדם את ניצב הלוי, מפקד מחוז ירושלים, לתפקיד המפכ"ל הבא. זאת, לפי הפרטים שפורסמו בחדשות עשר, בשל קירבה בין שרה נתניהו ליורם הלוי. בסביבתו של אלשיך חששו אז כי בלשכת נתניהו סימנו את הלוי, על רקע הקירבה בין בני הזוג ששקועים שניהם בחקירות בשלבים שונים. 

הקדנציה של אלשיך כמפכ"ל המשטרה צפויה להסתיים בדצמבר 2018 וההערכה, כאמור, היא שהשר ארדן לא יאריך את כהונתו.