אולג גרשקוביץ, החשוד הרביעי בתקיפת שלושת הערבים בחוף בקרית חיים, חדשות עשר

התקיפה בחוף הים: החשוד המרכזי וחשוד נוסף שוחררו למעצר בית

בית המשפט הורה לשחרר את אלכסיי כץ ואת אולג גרשקוביץ, וקבע כי "הפעולות לגיבוש עמדה להגשת כתב אישום אינן מתקדמות". עורך דינם: "המשטרה במצוקה, החקירה במבוי סתום"

בית משפט השלום בקריית ביאליק הורה היום (רביעי) על שחרורם של אלכסיי כץ ואולג גרשקוביץ, החשודים במעורבות בתקיפת שלושת הצעירים הערבים משפרעם בחוף הים בקריית ים בחודש שעבר. כץ, החשוד המרכזי, וגרשקוביץ, ששמו הותר היום לפרסום, שוחררו למעצר בתנאים מגבילים עד ליום שלישי הבא. 

מוקדם יותר השבוע כץ, שזוהה על ידי שניים מהמותקפים במסדר זיהוי תמונות, שוחרר למעצר בית, אולם מעצרו הוארך לאחר שהתקבל ערר המשטרה, שדרשה להותירו במעצר עד היום. "מדובר באירוע חמור ולאור פעולות החקירה לצורך גיבוש עמדה בהגשת כתב אישום אינו מתקדם ואין צפי למועדן ביצוען, אני סבורה כי אין הצדקה להמשך מעצרו של החשוד ויש לשחררו בתנאים מגבילים", אמרה השופטת פנינה לוקיץ'.

 

 

 

 

 

 

 

 

עו"ד אבי אמר המייצג את החשודים טען כי "המשטרה נמצאת במצוקה איומה בתיק הזה, כי שני החשודים שוחררו על ידי בית המשפט". לדבריו, "החקירה נמצאת במבוי סתום, ועל כן טוב עשה בית המשפט שקיבל את מלוא טענות ההגנה והורה על שחרור מיידי".

שני חשודים נוספים במעורבות במקרה שוחררו כבר בשבוע שעבר למעצר בית. המותקפים טוענים כי הוכו על רקע גזעני. לפי החשד, פנה החשוד המרכזי לשלושת הצעירים שישבו בחוף, ולאחר שיחה קצרה ביניהם חזר עם חבריו ותקף אותם באלימות קשה.