נזק שנגרם מסופת טייפון ביפן, רויטרס

הסופה ביפן: 10 הרוגים, מאות פצועים ו-1.2 מיליון בתים מנותקים

כ-3,000 נוסעים שנתקעו בנמל התעופה קנזאי שהוצף, מחולצים כעת בסירות ואוטובוסים, ובממשלה מדווחים על חוסר בהירות בנוגע למצב התשתיות: "נטפל באירועים בדחיפות האפשרית"

סופת הטייפון "ג'בי" הביאה למותם של עשרה בני אדם במערב יפן. הממשלה היפנית הודיעה היום (רביעי) כי למעלה מ-1.2 מיליון בתים ברחבי המדינה נותרו ללא חשמל. החברה המתפעלת את נמל התעופה קנזאי שבמערב המדינה הודיעה כי החלה לפנות בשעות הבוקר כ-3,000 נוסעים שנתקעו בנמל המוצף לנמל התעופה קוב הסמוך, באמצעות סירות מהירות ואוטובוסים.
 

שר המדינה יושיהידה סוגה אמר כי בערך 300 בני אדם נפצעו בסופה, שהוגדרה במשך זמן מה כ"סופר טייפון". סוגה הוסיף כי הוא אינו בטוח מתי שדה התעופה ייפתח מחדש ואילו כבישים וקווי רכבת באזור מוכה הטייפון עדיין סגורים. "הממשלה תמשיך לעשות כל מה שבאפשרותה כדי לטפל באירועים בדחיפות האפשרית", אמר במסיבת עיתנואים.

"ג'בי" היא הסופה החזקה ביותר שנרשמה ביפן ב-25 השנים האחרונות. סופת הטייפון הנוכחית מתרחשת לאחר אירועי הצפה, מפולות אדמה, גשמים כבדים ושיאים בעומסי החום שכבר הביאו למותם של מאות בני אדם במדינה.

 
 שדה תעופה שהוצץ בסופת טייפון ביפן

שדה תעופה שהוצף בסופת טייפון ביפן (רויטרס )

 

"ג'בי" אמנם לא צפויה לפגוע בבירה טוקיו באופן ישיר, אך על פי הסוכנות המטרולוגית במדינה, מסלולה יעבור דרך ערי הענק אוסקה וקיוטו המצויות באי הונשו, המאוכלס ביותר מבין איי יפן, לפני שתשוב לאוקיינוס. בעיר קיוטו, שמונה כמיליון וחצי אזרחים, נרשמו כבר מספר נזקים נקודתיים בשל מזג האוויר החריג. במקרה אחד נפצעו מספר אנשים בעקבות קריסת תקרת זכוכית בבניין בעיר, ובנוסף דווח על מספר תאונות דרכים שהתרחשו בשל הסערה.
 

חודש יולי האחרון היה מהקשים שאירעו ביפן בשנים האחרונות. כאמור, אחד אחרי השני פקדו אסונות טבע את המדינה, וביניהם הצפות וסחף אדמה כבד במערב המדינה, שהביאו למותם של למעלה מ-200 בני אדם, וגל חום כבד שבמהלכו הטמפרטורות נסקו ל-41.1 מעלות בסביבת טוקיו. ההתחממות הקיצונית הביאה למותם של 80 בני אדם לפחות ולפגיעה ב-20,000 נוספים שנאלצו לפנות לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים.

 

 נזק שנגרם מסופת טייפון ביפן

נזק שנגרם מסופת טייפון ביפן ( רויטרס)

 


 

 נזק שנגרם מסופת טייפון ביפן

נזק שנגרם מסופת טייפון ביפן (רויטרס )