נתניהו ואלוביץ', רויטרס

תיק 4000: גורמים המתגוררים בחו"ל העידו על עסקת בזק-יס

לחדשות עשר נודע כי המשטרה ערכה חיקורי דין לגורמים מעבר לים המעורים בעסקה הנחשבת מרכזית בפרשה. הנשאלים אף סיפרו על הקשר בין ראש הממשלה לשאול אלוביץ'

בשבועות האחרונים נערכו חיקורי דין והוגשו בקשות לחיקורי דין לעדים שונים בחו"ל במסגרת חקירת פרשת 4000 – כך נודע אתמול (שלישי) לחדשות עשר.

במסגרת החיקורים כמה מהעדים העידו על עסקת בזק-יס – העסקה שמהווה למעשה, על פי החשדות, את התמורה שהעניק ראש הממשלה בנימין נתניהו לאיש העסקים שאול אלוביץ' בתמורה לסיקור אוהד. אותם העדים היו מעורים בענייני אותה העסקה, והם אף סיפרו על הקשרים בין נתניהו לאלוביץ'. חיקורי הדין נמשכים גם בימים אלה.

פרקליטת מיסוי וכלכלה, ליאת בן ארי
 

פרקליטת מיסוי וכלכלה, ליאת בן ארי, היום (חדשות עשר )

 

פרקליטת מיסוי וכלכלה, עו"ד ליאת בן ארי, המלווה את חקירות ראש הממשלה, אמרה אתמול כי "אחריות כבדה מוטלת על כתפינו. נכון שיש תיקי 1000 ו-2000, אבל גם יש תיק 4000, יש לו משמעות גדולה". בן ארי הבהירה כי "הדברים קשורים אחד בשני וזו החלטה שקיבלנו, להמליץ על הכול ביחד. לא ניתן לקבל החלטות מהירות". בדבריה בוועידת המשפט השנתית בתל אביב, היא הוסיפה כי "קיצור הזמן לא יכול לבוא על חשבון האמת. לא אוכל להמליץ משהו שלא אהיה בטוחה בו". היא עוד ציינה כי "אנו נמצאים בהשלמות חקירה בתיקי 1000 ו-2000. מדובר בשאלות מורכבות. זה לא אם יש דם על הסכין או לא, מדובר בסוגיות מורכבות".

רז נזרי, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, התייחס בוועידה לזמן החקירות הממושך ואמר כי הוא "מקווה שהחלטת היועץ תגיע בחלק הראשון של 2019". הוא הוסיף כי בתיק 4000, הסכם עד המדינה שנחתם עם יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו, ניר חפץ, "הביא איתו עשרות או מאות קלטות שיש בהן מאות או אלפי שעות של שמע". לדבריו, "מה היה צריך לעשות? היה לנו ברור שאם לוקחים את כל החומרים, זה לוקח עוד חודשים, אבל מה אנחנו אמורים לעשות? לעצום עינינו ולסתום אוזנינו? אולי בקלטות יש ראיות מרשיעות או מזכות? האחריות שלנו היא לבדוק את זה. מצפים שנעצור ונקבל החלטה עכשיו?".