קנגורו במגרש גולף באוסטרליה, לא אוסטריה, getty images

אוסטרליה באוסטריה: קנגורו מסתורי מסתובב במדינה האירופית

אירוע חריג שהתרחש בסוף השבוע האחרון חשף זווית חדשה לדמיון הפונטי המבלבל בין שתי המדינות. שוטר מקומי: "התקשרנו לכל גני החיות - אף אחד לא איבד קנגורו"

אוסטרים רבים נוטים להתלונן על הבלבול בין מדינתם לבין אוסטרליה, המרוחקת כ-14 אלף קילומטרים ממנה. אך בסוף השבוע האחרון קרה אירוע ביזארי, שיצר זווית חדשה לחלוטין לדמיון בין המדינות. מספר אזרחים אוסטרים דיווחו לרשויות המקומיות כי חזו בקנגורו המקפץ בחופשיות באחו, סמוך לעיירה קירצ'סצ'לג שבצפון המדינה.

המשטרה המקומית אישרה כי בימים האחרונים התקיימו באזור מספר תצפיות של בעל החיים הכיסאי, שמקורו כידוע ביבשת הדרומית: "זה נשמע בלתי יאומן אך זה נכון", אמר בכיר בארגון, שהעדיף לא לחשוף את שמו, לסוכנות הידיעות AFP. "התקשרנו לכל גני החיות ובתי הגידול באזור, אך אף אחד מהם לא איבד קנגרו. אנו עדיין מקווים שהבעלים החוקי יזדהה", אמר השוטר.

 

Känguruh im #Mühlviertel. #bergdorf #australien

A post shared by @ fkaineder on

הרשויות באוסטריה התקשו להבין איזה זן של קנגורו הם מחפשים, אך זואולוג מהאזור שצפה בתיעודים טען שמדובר בסוג כלשהו של קנגורו עצים. מומחים שנדרשו לסוגייה טענו כי משפחת הכיסאים כוללת מספר מועט של זנים שיכולים לחיות בתנאי מזג האוויר הקרים השוררים באוסטריה.

על אף ההפתעה הרבה, לא מודבר בפעם הראשונה שמקרה כזה מתרחש במדינה המרכז אירופאית. בשנת 2015 דיווחה התקשורת המקומית על תצפיות של קנגורו, תעלומה שנפטרה כשלבסוף הסתבר שמדובר בבעל חיים מבוית שהסתנן לשטח אוסטריה מגרמניה השכנה.