עוקץ אומן: מכרו אלפי כרטיסים ללקוחות - וביטלו יום לפני הטיסה

שני בעלי חברת "אירופנים" חשודים שמכרו כרטיסים בשווי 1.3 מיליון דולר יחד עם חשוד נוסף, וגרפו את הכסף לכיסם במקום להעבירו לחברת התעופה. שלושת החשודים נעצרו

המשטרה עצרה בימים האחרונים שלושה חשודים בהונאה של יותר מ-2,000 לקוחות, להם מכרו כרטיסי טיסה לאומן שבאוקראינה בראש השנה בהיקף של יותר מ-1.3 מיליון דולר, וביטלו העסקאות כיום לפני מועד הטיסה.

המשטרה קיבלה תלונות משני אזרחים, לפיהן רכשו כרטיסי טיסה לאומן שבאוקראינה לרגל חג ראש השנה מחברת נסיעות בשם "אירופנים" בכ-635 דולר לכל כרטיס, אך כאמור הכרטיסים בוטלו יום לפני הטיסה.

 אתר האינטרנט של אירופנים
 

אתר האינטרנט של אירופנים (צילום מסך)

 

ביום ראשון נעצרו שני תושבי ביתר עלית ובית שמש בני 29, בעלי חברת "אירופנים", בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל דבר במרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות.

לפי החשד, השניים יצרו קשר עם חשוד נוסף, בן 29 תושב גבעתיים, שטען כי הוא מבקש לממן ולסבסד חלק מעלות כרטיסי הטיסה על ידי כך שהחשודים, בעלי החברה, יעבירו לידיו את כספי מכירת הכרטיסים, ולאחר שיסבסד את העלות, יעביר הכסף לנציג חברת התעופה בחו"ל. החשוד נעצר אתמול בנתב"ג לאחר שלפי החשד ניסה להימלט מהארץ.


המשטרה חושדים כי כלל הכסף שהצטבר בידי שלושת החשודים ממכירת הכרטיסים, לא הועבר כלל לנציג חברת התעופה בחו"ל, וכי הם מעלו בכספים והשתמשו בהם על מנת לבצע הלבנת הון ולטובתם האישית.
 

כאמור, כיום לפני מועדי הטיסות בשבוע החולף, הודיעו בעלי החברה לקהל לקוחותיה שרכשו כרטיסי הטיסה, כי אין ביכולתם למלא חלקם בעסקה וכי כרטיסי הטיסה מבוטלים, ובכך על פי ההערכה במשטרה גרמו לנזק כספי בהיקף רחב לאלפי הלקוחות, שחלקם ככל הנראה נאלצו לרכוש כרטיסים חדשים מחברות אחרות על מנת לטוס לאומן.

בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרם של שני החשודים בעלי החברה ביומיים, והחשוד השלישי יובא היום לדיון בהארכת מעצרו.