ערימות זבל שהותירו תיירים ישראלים במלון דירות בחו"ל, חדשות עשר

בעקבות כתבת "ברקוד": קמפיין נגד ההרס שמותירים תיירים ישראלים

התמונות המזעזעות מחדרי המלון באירופה הובילו את התאחדות סוכנויות הנסיעות לצאת במסע הסברה, תחת הכותרת "אל תצא חו"ליגן". הם אף מזהירים: "בעלי המלונות יעלו המחיר"

בעקבות כתבת "ברקוד" ששודרה שלשום (ראשון) ומתעדת את ההשחתה וההרס שהשאירו אחריהם תיירים ישראלים בחו"ל בקיץ החולף, התאחדות סוכנויות הנסיעות החליטה לצאת במסע הסברה תחת הכותרת "אל תצא חו"ליגן". הקמפיין יסביר לכל הנופשים את הנזק התדמיתי והכספי שהתנהגות פסולה זו גוררת.

התמונות מהחדרים שבהם שהו ישראלים בקיץ באירופה - הזוהמה, הזבל שנזרק אל החצר במקום לפח וחדר המקלחת שהוצף בשתן - הביאו לגל של תגובות נסערות. בעקבות כך, כאמור, בהתאחדות סוכני הנסיעות החליטו היום לצאת במסע הסברה נרחב. "אחרי התלבטויות והתחבטויות הסלוגן שבחרנו הוא 'אל תצא חו"ליגן'", אמרה חני סובול, מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות בישראל. "הרעיון הוא לומר לישראלים – תטוסו, תהנו ותחזרו עם חוויות, ואם אפשר תשאירו חוויה טובה גם למארחים שלכם".

 
 ערימות זבל שהותירו תיירים ישראלים במלון דירות בחו"ל
 

ערימות זבל שהותירו תיירים ישראלים במלון דירות בחו"ל (חדשות עשר)

 

בהתאחדות סוכני הנסיעות לא מסתפקים בסלוגן הקליט, ומסבירים את המחיר של הנזק שנגרם לתדמית הישראלית ולנופשים עצמם. "אם בעלי המלונות יעשו שיימינג, זה יתפרש כאנטישמיות", הוסיפה סובול. "במקום זה הם עושים משהו יותר מתוחכם. הם מעלים את המחיר, ומגלמים בתוכו את מחיר הנזקים שעלולים להיגרם. התוצאה היא שיש אתרי נופש בהם השהות לישראלים תהיה יותר יקרה".