מחאת המכנסונים בתל מונד, חדשות עשר

"ברור שהיחס מפלה": מחאת המכנסונים של תלמידות התיכונים חוזרת

עם פתיחת שנת הלימודים, מתחדשת המחאה נגד קוד הלבוש הלא שוויוני, שאוסר על נערות ללבוש מכנסיים קצרים. "יש מסדרי כניסה לבנות בפתח בית הספר, התחושות מאוד קשות"

מחאת המכנסיים של תלמידות התיכונים והוריהן, התחדשה אתמול (ראשון) עם פתיחת שנת הלימודים. בבתי הספר כבר מתחילים לאכוף את קוד הלבוש בעיקר על התלמידות, ולא על התלמידים. אלון באב"ד, אב לתלמידת חטיבה, סיפר כי באמצע יום הלימודים קיבל שיחה מבתו: "היא נשמעה לי קצת נסערת, וסיפרה שהמנהלת תפסה אותה בכניסה לבית הספר, ואמרה לה שהיא לא יכולה להיכנס עם המכנסיים שהיא לובשת", אמר. "היא שלחה את הבת שלי להתקשר אלינו באופן בהול כדי שנביא לה מכנסיים ארוכים".

הגר, בתו של אלון, עלתה השנה לכיתה ט' בחטיבת ביניים בהרצליה, ובפעם הראשונה נתקלה במדיניות שלא מאפשרת לה ללבוש את הבגדים שלבשה בשנת הלימודים הקודמת. "מאוד כעסתי באותם רגעים", אמר באב"ד. "מה פתאום למדוד לה בסנטימטרים את אורך המכנסיים?".

 
 
 
 מחאת המכנסונים בתל מונד
 

מחאת המכנסונים בתל מונד (חדשות עשר)

 

גם בתל מונד התעוררה מחאה, והורים לתלמידות הגיעו לשערי בית הספר כדי למחות על קוד הלבוש, שלדבריהם נאכף באופן לא שוויוני. "התחושות הן מאוד קשות", אמרה דפנה פילוסוף, המוחה נגד קוד הלבוש בתיכון שבו לומדת בתה. "הבנות מרגישות שמסתכלים על האופן שבו הן לבושות, יש מסדרי כניסה בכניסה לבית הספר, וברור גם לבנים וגם לבנות שהיחס הוא מפלה".

על אף המחאות שנמשכות כבר שנים, עמדת משרד החינוך נותרה כשהייתה, ושם בוחרים לא להתערב ולהשאיר לכל בית ספר את הזכות לקבוע את קוד הלבוש שלו. בינתיים, ההורים מנסים לשנות באופן נקודתי את תקנוני בית הספר, במטרה שיפסיקו למדוד את אורך המכנסיים של בנותיהן בכל בוקר.