צאדק גאייב והמתלוננת ש' לאחר שחרורו, חדשות עשר

מתלוננת הודתה: טענתי שערבי אנס אותי בגלל עמותה נגד התבוללות

סאדק גאייב הפלסטיני ישב במעצר במשך 8 חודשים, עד שהצעירה שעמה קיים קשר רומנטי שינתה את גרסתה, וסיפרה: "התקשרו ואמרו שיעשו הכל כדי שילדיי לא יחזרו אליי - זה חלחל"

במשך שמונה חודשים ישב סאדק גאייב, פלסטיני תושב השטחים, במעצר, לאחר שצעירה יהודייה התלוננה נגדו על אונס. הוא מצדו טען שהקשר בין השניים היה בהסכמה. לאחרונה הודתה הצעירה ששוכנעה להתלונן נגדו בלחץ עמותה הפועלת נגד קשרים רומנטיים בין נשים יהודיות לגברים ערבים.

"אני הייתי בכלא רק על דיבורים שלא היו, ולא חשבתי שאני אצא", אמר גאייב עם שחרורו, כשלצידו יושבת ש', אותה צעירה שהתלוננה כי אנס אותה ולאחר מכן שינתה את גרסתה על דוכן העדים. ש' היא אם לשני ילדים, המגיעה מרקע חרדי, והתחתנה בגיל 15 עם גבר ממנו הייתה פרודה בעת שהכירה את גאייב. כשבעמותת החזרה בתשובה "הידברות" שמעו על הקשר האסור - הם לחצו על ש', כך לטענתה - דבר שגרם לה להתלונן נגדו במשטרה על אונס ואלימות. "היא התקשרה כמה פעמים, דרך כנראה חברות שנודע להן", סיפרה ש' על קלינה שוורץ, עובדת העמותה שלימים הפכה לעדת התביעה המרכזית בתיק מלבד ש'.

"היא אמרה: 'אם הוא ברקע, אני מבטיחה לך שאני אעשה הכול כדי שהם לא יחזרו אלייך'", ציינה ש', והוסיפה: "ישבתי איתם וזה חלחל – ככל שהוא יישאר בכלא יותר שנים, ככה את תשכחי ממנו, את תמשיכי לחיים חדשים, תחזרי לילדים, תחזרי למשפחה". שמונה חודשים לאחר מכן, סיפרה ש' לפתע כי כלל לא נאנסה, ועורכות הדין נורית שני וליאורה גלאובך מהסנגוריה הציבורית דרשו שכתב האישום יבוטל לאלתר. ש׳ באה לקבל את פניו של גאייב בבית המשפט, אולם כעת היא נמצאת תחת חקירה, בגין מסירת תלונת שווא.

 צאדק גאייב והמתלוננת ש' לאחר שחרורו
 

צאדק גאייב והמתלוננת ש' לאחר שחרורו (חדשות עשר)

 

גאייב עצמו, סיפר על החוויה הקשה שעבר: "אני לא חשבתי שיש דברים כאלה במדינה הזאת", אמר הצעיר, והוסיף: "לא זורקים אנשים שלא עשו כלום סתם לכלא". כשנשאל מה לדעתו המניע למעצר השיב: "או בגלל שזה החוק או בגלל שאני ערבי-פלסטיני".

תגובת עמותת הידברות: "מדובר במידע מגמתי ומסולף. הצעירה היא שיצרה קשר עם נציגת הארגון וסיפרה לה כי אותו בן מיעוטים מכה ואונס אותה, וכי היא חוששת לחייה. הנציגה עשתה את מה שהיה עושה כל אזרח נורמטיבי והציעה לה להגיש תלונה במשטרה".